Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piękna i zdrowa murawa, czyli nożyce do trawy oraz kosiarka Makita w praktyce!

  • Dodano: 2024-04-16 12:45, aktualizacja: 2024-05-20 18:16

Trawnik rozciągający się po terenie posesji to nie tylko miejsce wypoczynku i spotkań w gronie najbliższych, lecz także żywa wizytówka każdego domu jednorodzinnego. Jednak uzyskanie zdrowej i obfitej murawy wymaga sporych nakładów pracy oraz czasu. Dlatego też, aby ułatwić sobie to zadanie, warto wyposażyć się w dobrej klasy sprzęty do pielęgnacji ogrodu. Do zdecydowanie najważniejszych z nich należą kosiarka oraz nożyce do trawy Makita.

Nożyce do trawy – co to jest za narzędzie?

Nawet najprostszy trawnik składa się z wielu załamań oraz krzywizn. Dokładając do tego ścieżki, chodniki oraz podjazdy pod garaże, a także przeszkody terenowe w postaci altanek lub dekoracyjnych klombów, uzyskuje się murawę o niezwykle skomplikowanej geometrii. Jej ścięcie przy pomocy tradycyjnej kosiarki wymaga ogromnych nakładów pracy i ciągłego nawracania w przód oraz w tył, a efekt końcowy zazwyczaj i tak pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem powyższego problemu są nowoczesne nożyce do trawy Makita. Jest to specjalistyczne elektronarzędzie ogrodnicze, zaprojektowane z myślą o precyzyjnym przycinaniu pojedynczych kępek trawy oraz profilowaniu całej murawy. Są one zasilane akumulatorowo, dzięki czemu nie wymagają rozciągania żadnych przewodów i umożliwiają swobodną pracę praktycznie w każdej części ogrodu. Nożyce do trawy Makita posiadają specjalnie zaprojektowane ostrza o szerokości roboczej wynoszącej od kilku do kilkunastu centymetrów. Wykonuje się je z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o wysokiej odporności na tępienie się. Umożliwia to precyzyjne i czyste cięcie bez uszkadzania łodyg roślin. Dzięki temu narzędzia te świetnie nadają się do precyzyjnego przycinania delikatnych źdźbeł trawy oraz drobnych łodyg krzewów ozdobnych.

Nożyce do trawy Makita, https://domitech.pl/nozyce-do-trawy-makita. Dobrej klasy nożyce do trawy, takie jak sprzęty japońskiego przedsiębiorstwa Makita, oferują także dodatkowe funkcjonalności, takiej jak możliwość szybkiego przezbrojenia urządzenia na przyrząd do cięcia żywopłotów. Standardem są też ergonomiczne rękojeści pokrywane warstwą przyjemnego w dotyku tworzywa gumowego. Zapewnia ono maksymalną przyczepność w każdych warunkach pogodowych, a także nie ziębi dłoni podczas pracy w niskich temperaturach.

Do czego przydadzą się bezprzewodowe nożyce do trawy Makita?

Akumulatorowe nożyce do trawy Makita sprawdzą się wszędzie tam, gdzie tradycyjne, pełnowymiarowe kosiarki, są nieefektywne lub najzwyczajniej w świecie zbyt duże. W szczególności dotyczy to trudno dostępnych obszarów, takich jak niewielkie przestrzenie pomiędzy zabudowaniami lub miejsca pomiędzy przęsłami płotów. Sprzęt ten będzie też świetnym wyborem do wycinania darni porastającej szklarnie oraz tunele foliowe. Są to też idealne narzędzia do precyzyjnego przycinania murawy wokół krawędzi chodników oraz ścieżek. Niewielkie rozmiary oraz niewielka waga nożyc do trawy Makita praktycznie nie męczą dłoni podczas pracy, a także umożliwiają szybkie manewrowanie ostrzem tnącym. Pozwala to na sprawne wycinanie kępek trawy bezpośrednio sąsiadujących z traktami pieszymi wykonanymi z kostki, żwiru czy płyt betonowych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyraźnego odcięcia pomiędzy murawą, a chodnikiem, które znacząco powiększy optycznie cały przydomowy ogród. Nożyce do trawy Makita świetnie sprawdzą się też do wycinania bezpośrednich okolic ozdób ogrodowych. Mogą być to urocze krasnale, psie budy, fontanny lub wolnostojące grille i wędzarnie. To elektronarzędzie jest też wprost niezastąpionym sprzętem do skracania źdźbeł trawy wokół klombów kwiatów, ponieważ jego precyzyjne ostrze minimalizuje ryzyko uszkodzenia łodyg roślin ozdobnych.

Kompletując sprzęt ogrodowy, nie można zapomnieć o wydajnych kosiarkach Makita!

Kosiarki do trawy to podstawowe narzędzie do pielęgnacji terenów zielonych. W końcu to właśnie one umożliwiają szybkie przycinanie źdźbeł darni na pożądaną wysokość, tym samym pozwalając w mgnieniu okaz zapanować nad murawą porastającą większość posesji. Skoszona w ten sposób trawa może być następnie w łatwy sposób zutylizowana lub przeznaczona na kompost. Wystarczy tylko opróżnić podłączony do urządzenia kosz na masę zieloną. Jednak dobrej klasy kosiarki, takie jak sprzęty marki Makita, mogą odgrywać znacznie większą rolę w pracach związanych z pielęgnacją przydomowego ogrodu. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak mulczowanie, potrafią one znacząco poprawić zdrowie oraz kondycję darni, a co za tym idzie, wygląd całego trawnika. Zabieg ten polega na bardzo drobnym docięciu źdźbeł i jednoczesnym ich zmieleniu. Tak uzyskana masa zielona w ciągu kilku dni potrafi zamienić się w naturalny nawóz, przyczyniając się do zagęszczenia darni.

Elektryczna kosiarka Makita, https://domitech.pl/kosiarka-makita. Regularne koszenie jest też kluczowym zabiegiem dla stymulowania grubości źdźbeł oraz równomiernego wzrostu trawy. Pośrednio przyczynia się to też do zapobiegania występowaniu chorób oraz rozprzestrzenianiu się chwastów. Wybór kosiarek Makita to solidna inwestycja. Na tle swojej konkurencji urządzenia te charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz produktywnością umożliwiającą sprawne wypielęgnowanie nawet największych trawników. Ich sercem są mocne silniki elektryczne zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie ogrodowego elektronarzędzia do osobistych preferencji. 

Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny, o który Makita także zadbała, wprowadzając na rynek swoje nowe modele akumulatorowych kosiarek. Podczas działania nie emitują one żadnych spalin ani innych szkodliwych dla ludzkiego zdrowia substancji. Nie wymagają także rozciągania dziesiątek metrów kabli i przedłużaczy po terenie całej posesji, tym samym ułatwiając manewrowanie i zapewniając niczym nieograniczoną swobodę pracy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (2)    dodaj »

  • Zgred

    Lubię elektryczne narzędzia, są ciche.

  • Janek

    Myślę, że takie norzyce do trawy faktycznie mogą być fajnym pomysłem - bardzo praktyczne, żeby przyciąć trawę tam, gdzie kosiarka nie ma dostępu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.