Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Plisy dachowe - eleganckie rozwiązanie dla ceniących estetykę i funkcjonalność

  • Dodano: 2019-12-23 08:00, aktualizacja: 2019-12-23 08:05

Coraz częściej poddasza są aranżowane jako dodatkowa przestrzeń mieszkalna. W wielu domach powstaje jednak problem tego, jak osłonić okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Pomieszczenia wydzielane na poddaszu są szczególnie na to narażone z uwagi na fakt, że okna montowane są w stropie dachu, pod dużym kątem. Tradycyjne rolety często nie zdają tutaj egzaminu, gdyż tkanina odchyla się od okna i swobodnie zwisa. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się plisy dachowe. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego produktu.

Plisa dachowa – co to takiego?

Plisy dachowe to produkt, który podbija serca osób, które szukają praktycznego i zarazem estetycznego sposobu na osłonięcie poddasza od nadmiernego nasłonecznienia. W przypadku okien dachowych, montowanych pod dużym kątem, sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne rolety. Tkanina, z jakiej jest wykonana plisa, nie jest zaciągana wyłącznie do góry tak, jak w innych rozwiązaniach tego typu. Składa się w harmonijkę i co istotne może być zaciągana zarówno do góry, jak i do dołu. Takie rozwiązanie pozwala na lepszą kontrolę tego, ile światła słonecznego dostaje się do wnętrza domu. Dodatkowo, jeżeli plisa wykonana jest z materiału niepochłaniającego ciepła słonecznego, będzie chronić pomieszczenie, przed nadmiernym nagrzaniem się. Takie plisy dachowe ma w swojej ofercie między innymi firma karnix.pl.

Warto tutaj też wspomnieć o kwestii mocowania plisy do okna. Do tego stosowane są specjalne prowadnice, które przytrzymują tkaninę na miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, cały czas przylega ona do okna i nie odsuwa się od niego, nawet gdy okno będzie uchylone.

szukasz-ciekawych-rozwiazan-do-salonu-czy-sypialni-postaw-na-plisy-okienne.jpg

Szukasz ciekawych rozwiązań do salonu czy sypialni – postaw na plisy okienne

Z uwagi na swoją funkcjonalność i estetyczny wygląd plisy okienne stosowane są również w innych pomieszczeniach, także tych położonych na parterze. System montażu pozwala również na ich umieszczenie na tradycyjnych oknach. Jest to szczególnie ciekawa propozycja dla osób, które chcą odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń osób przechodzących obok domu. Plisy można bowiem opuścić na wybraną przez siebie wysokość. Nie trzeba wówczas zasłaniać całego okna, aby zachować intymną atmosferę w domu.

Plisy chętnie są wybierane również ze względu na to, że są łatwe w utrzymaniu w czystości. Zazwyczaj są wykonane z materiałów pokrytych warstwą antystatyczną, co zapobiega osiadaniu na nich kurzu.

Warto podkreślić, że plisa może też być elementem dekoracyjnym wnętrza. Wystarczy, że dobierze się odpowiedni kolor i wykończenie materiału. Producenci tego typu produktów w swojej ofercie mają szeroką gamę kolorystyczną materiałów. Można też często zdecydować o kolorze systemu mocowania plisy do okna. Przy wyborze materiału, jaki będzie użyty do produkcji rolety na zamówienie, dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jak jest on wykończony. Szczególnie ciekawie prezentują się tkaniny o perłowym pobłysku oraz metalizowane. Natomiast osoby, którym zależy na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia po pełnym zaciągnięciu plisy, powinny zdecydować się na materiał typu 100% blackout.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.