Wiadomości z Rudy Śląskiej

Top 3 ciekawych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Karpaczu i okolicy

  • Dodano: 2022-01-10 15:00, aktualizacja: 2022-01-12 08:22

Zastanawiasz się, jak ciekawe wykorzystać wolny czas w Karpaczu? Do tych magicznych okolic w sezonie przyjeżdża mnóstwo entuzjastów świeżego powietrza i pięknego ducha gór. Nie bez powodu. Jest tutaj naprawdę cała masa ciekawych miejsc, jakie wypada odwiedzić. Z całą pewnością podczas krótkiego pobytu nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, co jest tego warte. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, które miejsca obrać na cel jako pierwsze. Przeczytaj artykuł i pozwól się zaskoczyć magią Karpacza!

Karpacz to nie tylko szczyty gór. Co łączy go z Norwegią i Różewiczem?

Karpacz to serce Sudetów. Sprawia to, że naprawdę mamy szeroki wybór doświadczeń do odkrycia. Prawdę mówiąc, już sam pobyt w tak naturalnym i świeżym anturażu potrafi zaspokoić wszelkie pragnienia. To wyjątkowe miejsce pozwala nam na odetchnienie i wyciszenie się. Ale faktycznie, dobrze jest gdzieś pospacerować, aby zanurzyć się głębiej w istotę tego miejsca. Tak więc 1. miejscem wartym odwiedzenia jest wyjątkowa świątynia Wang. To ewangelicki kościół, który został przeniesiony w 1842 roku z Norwegii. Dlaczego tak się stało? W XIX w. jej metraż nie wystarczał na potrzeby ludności z miejscowości Vang. Z całą pewnością ten drobny kościółek zachwyci swoim wyjątkowym estetyzmem i klimatem. A fanów dobrej poezji zaciekawić może ciekawostka, że to właśnie w tym miejscu spoczywa ciało Tadeusza Różewicza. Drugim rewelacyjnym miejscem wartym odwiedzenia jest Zamek Chojnik. Znajdziesz go na szczycie niewiele ponad 600 metrowej góry Chojnik, więc wejście tam wcale nie wymaga znacznego wysiłku. Ta fortyfikacja powstała w latach 50. XIV wieku. Wzrok przykuwają pozostałości po średniowiecznej kuchni, sali sądowej oraz cysternie na wodę.

Te okolice naprawdę potrafią zaskoczyć. Co powiesz na nutę prawdziwego orientalizmu? 

Okolice Karpacza to nie tylko góry, góry i góry. Potrafi on bowiem zaskoczyć swą różnorodnością kulturową. Po odwiedzeniu kilku podstawowych atrakcji, warto jest na chwilę odetchnąć nieco innym klimatem. Czy najwyżej położony ogród japoński w Polsce nie brzmi ciekawie? Oczywiście, że tak. To doprawdy nadzwyczajny mariaż krajobrazu Karkonoszy i orientalnych roślin z motywami Wschodu. Ten obiekt prowadzi Mała Japonia i faktycznie ta nazwa ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Znajdziesz ich pod linkiem www.malajaponia.pl. Spacer po ogrodzie japońskim w Przesiece obfituje w wiele atrakcji. Dzieci również coś dla siebie znajdą. Jeśli masz trochę czasu, zainteresuj się tym miejscem, na pewno nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.