Dorota Tobiszowska wystosowała list do wicepremiera w sprawie kopalni Ruda
Senator Dorota Tobiszowska wystosowała list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z prośbą o interwencję w sprawie przestrzegania zapisów porozumienia zawartego 25 września br. przez stronę rządową i Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Poinformowała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Dorota Tobiszowska wyraziła niepokój o los kopalni Ruda oraz zwróciła uwagę na zasoby węgla energetycznego i kokosowego należące do ruchów Bielszowice i Halemba tego zakładu. Złoża te – jak oceniła – są jednymi z najlepszych w Polskiej Grupie Górniczej.
– Jako senator Ziemi Śląskiej informuję, że w trosce o zasoby węgla energetycznego, ale również węgla koksowego wpisanego przez Unię Europejską na listę strategicznych surowców, wyrażając niepokój o los KWK Ruda. Skierowałam na ręce Ministra Aktywów Państwowych – Jacka Sasina list z prośbą o interwencję w kwestii przestrzegania zapisów zawartego w dniu 25.09.2020 “Porozumienia…” z uwzględnieniem wykorzystania złóż węgla energetycznego i koksowego, jednego z najlepszych w PGG S.A. Nadmieniam, że w zał. pkt.2. przedstawiciele Rządu i MKPS-Regionu Śląsko-Dąbrowskiego określili termin zakończenia eksploatacji Ruchu Pokój na rok 2021 – napisała Dorota Tobiszowska.
Tagi:
KWK Ruda




![Poczuj klimat świąt! Imprezy i wydarzenia w regionie [12–18 grudnia]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/1632560.informacja-3.jpg)














Komentarze (25) DODAJ