Akcja przewonienia gazu ziemnego
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. informuje, że w związku z okresową akcją przewonienia gazu ziemnego, polegającą na podaniu zwiększonej dawki nawaniacza THT, która zostanie przeprowadzona 27.11.2020 r. na stacjach redukcyjno-pomiarowych:
- SRP I° Walenty – zasila dzielnicę Nowy Bytom
- SRP I° Wiaduktowa – zasila dzielnice Kochłowice, Bykowina, Halemba, Wirek
- SRP I° Porębska – zasila dzielnicę Ruda (Południowa)
- SRP I° Orzegowska – zasila dzielnice Orzegów, Godula
- SRP I° Radoszowska – zasila dzielnice Kochłowice, Bykowina Halemba, Wirek
nastąpi kilkudniowy wzrost intensywności zapachu gazu ziemnego dostarczanego do odbiorców.
Celem akcji jest wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci gazowych oraz instalacji gazowych u odbiorców.







![Po 122 latach koniec wydobycia w KWK Bielszowice. Ruda Śląska żegna kopalnię [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/pgg_022.webp)


















Komentarze (6) DODAJ