Jeji Zocność Dulcyno – czyli współczesny wodewil na kanwie sztuki “Moralność Pani Dulskiej
Jeji Zocność Dulcyno – czyli współczesny wodewil na kanwie sztuki “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – PREMIERA.
28 sierpnia 2021 /sobota/ godz. 18.30 w MCK Ruda Śląska – “Jeji Zocność Dulcyno” – czyli współczesny wodewil na kanwie sztuki “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – PREMIERA wraz z fajerem z okazji 70-tych urodzin Mariana Makuli.
Zapraszamy na nowy spektakl autorstwa Mariana Makuli
Fabuła sztuki opowiada o perypetiach rodziny Dulskich, będących właścicielami kamienicy i romansie dorosłego syna Richata ze służącą Leną pochodzącą z Ukrainy. Pokazuje chciwość, brak tolerancji i śmieszność tej mieszczańskiej familii.
Akcja sztuki toczy się współcześnie na Śląsku w bliżej nieokreślonym miejscu, będzie tak jak u nas. Jedni „godajom”, a drudzy mówią. Dulska jest rdzenną Ślązaczką, jednak o niemieckich korzeniach i będzie “szwargotała” i mówiła po śląsku oraz łamaną polszczyzną z niemieckim akcentem. Jej mąż ma inteligenckie korzenie kresowe, więc będzie mówił, Dzieci i siostrzenica Dulskiej to „krojcoki” – raz mówią, a „roz godajom”. Natomiast służąca Lena jest Ukrainką i będzie mówiła łamanym śląsko-rosyjskim. Dwie godziny dobrej zabawy i śmiechu , przy dobrej muzyce i wyśmienitej grze aktorskiej.
Libretto: Marian Makula
Muzyka: Andrzej Minkacz
Reżyseria: Izabella Malik
Obsada:
Dulcyno: Izabella Malik / Ewa Grysko
Dulcyn: Marcin Tomaszewski / Krzysztof Wierzchowski
Ich syn Richat: Karol Baron / Patrycy Hauke
Siostrzenica Dulcyny, Julka: Sylwia Szyda / Paulina Janik-Żak
Służąca Lena: Joanna Gorzała / Wioleta Malchar
Matka chrzestna Leny oraz lokatorka: Marta Tadla / Inga Papkala
Organizatorzy:
www.makula.pl / www.stowarzyszenieswat.pl / www.mckrudasl.pl
Bilety w cenie: 80 zł








![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)








Dodaj komentarz