Kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Wpadł, bo… nie używał kierunkowskazów
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali 65-latka, który pomimo sądowemu zakazowi kierował samochodem. Katowiczanin został zatrzymany do kontroli na rudzkim odcinku DTŚ, bo nie używał kierunkowskazów w czasie zmiany pasów ruchu. Za niestosowanie się do zakazu grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.
Kierował mimo zakazu…
W poniedziałek policjanci z drogówki patrolowali nieoznakowanym radiowozem rudzki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej. Ich uwagę zwrócił kierowca mini coopera, który zmieniał pasy ruchu bez sygnalizowania tego kierunkowskazami. W trakcie kontroli drogowej mundurowi ujawnili, że mieszkaniec Katowic, kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Widać 65-latek za nic ma przepisy i postanowienia sądu, tym bardziej, że na fotelu pasażera siedział jego syn, który miał uprawnienia i ruszył ojca samochodem w dalszą drogę.
Teraz śledczy z Komisariatu I przedstawią katowiczaninowi zarzuty popełnienia przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks Karny przewiduje za złamanie sąd

![Wyłączenia prądu w Rudzie Śląskiej [24.02 - 25.02]. Sprawdź wykaz ulic](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/ODNALEZIONY-7.jpg)


















Komentarze (2) DODAJ