Pożar w kopalni KWK Ruda, Ruch Bielszowice! Górnicy zostali ewakuowani
W sobotę 2 lipca o godzinie 4:05 w KWK Ruda Ruch Bielszowice doszło do pożaru. Ogień wybuchnął na poziomie 840 metrów. Z uwagi na niebezpieczną sytuację górnicy zostali ewakuowani.
Chwile grozy w kopalni KWK Ruda Ruch Bielszowice
– Z rejonu wycofano 45 pracowników, bez użycia aparatów ucieczkowych. Prowadzone są działania mające na celu ugaszenie zaistniałego pożaru. – przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Przyczyna pożaru nie jest na ten moment znana.






![Po 122 latach koniec wydobycia w KWK Bielszowice. Ruda Śląska żegna kopalnię [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/pgg_022.webp)



















Komentarze (11) DODAJ