Rozbiórka wiaduktów kolejowych. Na wakacje “obwodnica Panewnik” będzie zamknięta
Ważna informacja dla kierowców! Od poniedziałku 4 lipca zamknięta dla ruchu zostanie tzw. obwodnica Panewnik.
Zmiana organizacji ruchu na ul. Gościnnej
W dniach od 4 lipca do 31 sierpnia nie przejedziemy ul. Gościnną w rejonie przejazdu pod wiaduktami kolejowymi. Zamknięta dla ruchu zostanie tzw. obwodnica Panewnik. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Oświęcimską i Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej oraz ul. Panewnicką w Katowicach.
– Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są likwidacją przyczółków wiaduktów kolejowych, znajdujących się nad zamykaną drogą – wyjaśnił Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.
Jak dodał rzecznik, ulica ta na większości odcinka przebiega przez Rudę Śląską, jednak znajduje się w utrzymaniu Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Rudzkie służby drogowe otrzymały jedynie do opiniowania projekt organizacji ruchu na czas robót.
Inwestycja realizowana jest na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń.


![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)








![[AKTUALIZACJA] Potrącenie pieszego w Kochłowicach na ulicy Oświęcimskiej](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2019/12/904159.informacja.jpg)









Dodaj komentarz