Wiadomości z Rudy Śląskiej

19-letni włamywacz zatrzymany! Jest podejrzany o serię włamań i zniszczeń w Nowym Bytomiu

  • Dodano: 2023-06-01 09:30

Policjanci z ogniwa patrolowego rudzkiej dwójki zatrzymali 19-letniego rudzianina na włamaniu do lokalu gastronomicznego w centrum Nowego Bytomia. Kryminalni, zajmując się jego sprawą, ustalili, że jest odpowiedzialny za więcej przestępstw. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do czterech zarzucanych czynów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Ruda Śląska: 19-latek podejrzany o serię przestępstw

Policjanci patrolujący teren dzielnic Wirek i Nowy Bytom, dostali informacje od anonimowego świadka, że ktoś próbuje włamać się do jednego z lokali gastronomicznych na ulicy Czarnoleśnej. Ich szybka interwencja pozwoliła na zatrzymanie spłoszonego przestępcy. Sprawcy nie udało się wejść do środka przez wybitą w drzwiach szybę, bo policjanci pokrzyżowali jego plany. Zatrzymany 19-latek, przygotował się do włamania, ponieważ wcześniej zniszczył kamerę monitoringu, która mogła nagrać planowane przez niego włamanie. Sprawą zajęli się kryminalni z rudzkiej dwójki i rozpoczęli zbieranie dowodów, jednocześnie sprawdzając wcześniejsze podobne sprawy nie wykryte sprawy.

Dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz wykorzystaniu pracy operacyjnej, stróże prawa ustalili, że zatrzymany włamywacz dokonał też dwóch innych przestępstw. W ostatni dzień ubiegłego roku zniszczył automat ze zniczami przy cmentarzu na 1 Maja – Hallera, a na początku tego roku próbował włamać się do sklepu na Niedurnego niszcząc roletę antywłamaniową i wybijając szybę w drzwiach. 19-latek usłyszał 4 zarzuty, do których się przyznał, ale sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy będą analizować inne włamania i zniszczenia mienia na terenie naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również