Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Anioły w piżamkach” kolorują świat rudzkiej Neonatologii

  • Dodano: 2019-09-18 13:00, aktualizacja: 2019-10-09 12:56

Wolontariusze rudzkiej Fundacji "Anioły w piżamkach" od kilku dni swoimi bajkowymi pracami dekorują sale chorych Oddziału Neonatologicznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej- Goduli. Wcześniej w ten sam sposób ozdobili bielszowicki Oddział Pediatrii.

- Pierwszą taką dekorację oddziału dziecięcego wykonaliśmy w Bielszowicach kilka miesięcy temu i poszłyśmy za ciosem, szukając dalej takich miejsc w Rudzie Śląskiej. Miejsc, które potrafimy własnymi rękami przemienić, po to, żeby sprawiać radość dzieciom ich rodzicom i personelowi szpitala. Na tym opiera się działalność naszej Fundacji. To jest działalność charytatywna, wolontariacka i do tego też wychowujemy nasze dzieci. Mamy grupkę około 25-30 podopiecznych i tego na własnym przykładzie ich uczymy, że mają dać coś od siebie bezinteresownie i bezpłatnie - tłumaczy Joanna Kurzyk, wiceprezes Fundacji Anioły w piżamkach.

Wolontariusze Fundacji ozdobią ściany w aż pięciu salach chorych, żartobliwie nazywanych przez personel rudzkiej Neonatologii salami VIP. To tu do pełni sił i zdrowia dochodzą te wcześniaki, które opuściły już Odcinek Intensywnej Terapii Noworodka.

- Robię zdjęcia pomieszczeń, mniej więcej mierzę ich powierzchnię, w domu chwila czasu na przemyślenia i powstaje projekt. Ustalamy wspólnie jakie mamy finanse, część materiałów na ozdoby kupujemy, część sami tworzymy, bardzo często włączają się w to także dzieci, wycinają, naklejają. Wiemy, że ta dekoracja musi być trwała, możliwa do umycia, bo w takim miejscu jak szpital higiena jest bardzo ważna. Co ważne robimy to wszystko w ramach naszego wolnego czasu. Ja akurat od jakiegoś czasu jestem na emeryturze, więc jestem podwójnie szczęśliwa. Nam po prostu sprawia to przyjemność. Pomaganie innym i robienie czegoś dobrego, my w tym działaniu nawzajem się nakręcamy - dodaje Beata Trocha, przyjaciel Fundacji Anioły w piżamkach.

Rodzice małych pacjentów oraz personel szpitala są zachwyceni nowym wyglądem sal.

- W tak przyjaznych warunkach przyjemniej będzie przebywać dzielnym małym pacjentom wraz z ich rodzicami. To był strzał w dziesiątkę, bardzo za tę piękną inicjatywę Fundacji dziękujemy - podkreślają zgodnie lekarze, pielęgniarki i położne rudzkiej Neonatologii.

A jak podoba Wam się ten pomysł?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również