Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Będzie Głośno!": Marek Bureć z Rudy Śląskiej walczy o wydanie płyty przez Polskie Radio

  • Dodano: 2020-11-13 13:30, aktualizacja: 2020-11-16 09:38

Już po raz czwarty Czwórka poszukuje utalentowanych i jednocześnie mniej znanych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji Damiana Sikorskiego "Będzie Głośno!". Jednym ze śmiałków, którzy postanowili spróbować szczęścia w konkursie jest Marek Bureć z Rudy Śląskiej.

Trwa czwarta edycja konkursu "Będzie głośno" organizowanego przez radiową Czwórkę. Konkurencja skierowana jest do utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków. Dla gotowych na muzyczną karierę warunki są tylko dwa:

  • nagrany materiał na płytę
  • oraz brak podpisanego kontraktu z jakąkolwiek wytwórnią muzyczną.


Marek Bureć z Rudy Śląskiej

Jednym ze śmiałków, którzy postanowili spróbować szczęścia w konkursie jest Marek Bureć z Rudy Śląskiej. Rudzianin jest wokalistą i kompozytorem wszystkich utworów, które finalnie mają znaleźć się na płycie 'You are not the only one'. Jak sam mówi, nad materiałem pracował sam, starając się stworzyć zupełnie coś nowego, autorskiego nie powielając obecnym trendów.

- Jak widzę, mój projekt przeszedł do finałowej rozgrywki o wydanie płyty przez Polskie Radio. Troszkę późno się o tym dowiedziałem i też nie było to wszystko moim celem. Jak mnie informują, na ponad 1300 pełnych przesłanych projektów został wybrany mój do finałowej 25., zaś utwór, który ma prezentować całość to "Do not lose hope" - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Marek Bureć.

Aby oddać na niego swój głos, wystarczy kliknąć TUTAJ. Posłuchajcie piosenki młodego mieszkańca Rudy Śląskiej.


"Będzie Głośno!"

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie Głośno!", oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki oraz tekściarza.

Do tej pory płyty w konkursie opublikowały: Ms. Obsession, Marta Zalewska oraz Sara Kordowska, wokalistki zdobywające coraz większą popularność.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Any

    Jak zwykle byle jakie byle co- czyli polska muzyka w całej okazałości,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.