Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczne zakupy w Ruda Śląska Plaza

  • Dodano: 2020-06-02 11:45, aktualizacja: 2020-06-04 15:48

W ramach drugiego etapu łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa większość sklepów w galerii Ruda Śląska Plaza została ponownie otwarta w poniedziałek, 4 maja. Klienci mogą odwiedzać już salony znanych i lubianych marek, takich jak Reserved i SINSAY. Wcześniej w centrum nieustannie działały sklep spożywczy, pralnia i wybrane punkty usługowe. Wraz z rozszerzeniem listy o kolejne otwarte miejsca Klépierre, firma zarządzająca galerią, wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeństwa. 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS w centrum Ruda Śląska Plaza wdrożono odpowiednie procedury, mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia koronawirusem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających w centrum wszyscy odwiedzający są zobowiązani do noszenia rękawiczek oraz zasłaniania ust i nosa (maseczką lub innym materiałem) i przestrzegania wprowadzonych zasad higieny. W związku z wymogiem utrzymywania dystansu minimum 2 metrów pomiędzy klientami, na terenie galerii umieszczone zostały specjalne oznaczenia, które pomogą w zachowaniu bezpiecznej odległości od innych.  

Aby móc stale monitorować maksymalną liczbę osób przebywających na terenie galerii (1 os. / 15m2) uruchomiono bezkolizyjną organizację wejścia i wyjścia do obiektu na zasadzie jedno wejście – jedno wyjście. Klienci mogą zakupić maseczki na terenie galerii. Informacje dot. lokalizacji miejsc sprzedaży maseczek, jak również informacje o wejściach / wyjściach z galerii zostały rozmieszczone na terenie obiektu w widocznych miejscach. Również na parkingu umieszczone zostały materiały informujące o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu podczas wsiadania i wysiadania z samochodu z prośbą o parkowanie na co drugim miejscu, jeśli jest taka możliwość. 

Ponadto, już na początku zaistnienia zagrożenia epidemią, pracownicy galerii i firm serwisowych zostali przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony osobistej, m.in. w specjalistyczne maseczki z goglami, rękawiczki i środki odkażające. Firmy sprzątające regularnie czyszczą i dezynfekują newralgiczne miejsca w galeriach, takie jak balustrady, poręcze, klamki, windy czy toalety. We wszystkich toaletach wyeksponowane są również instrukcje prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk, jak również zakładania i zdejmowania maseczek i rękawiczek. Przy wejściach do centrum i toaletach zostały ustawione dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk.  

Zdrowie naszych klientów i osób pracujących w Ruda Śląska Plaza jest dla nas najważniejsze, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasza galeria była bezpiecznym miejscem. Was również prosimy, dbajcie o siebie - pamiętając o maseczkach, rękawiczkach, dezynfekcji oraz zachowaniu właściwego odstępu od innych osób. Zachęcamy również do obserwowania naszej strony internetowej i Facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania naszego obiektu – informują przedstawiciele Ruda Śląska Plaza.  

Bezpieczne zakupy w Ruda Śląska Plaza


Źródło: Materiały zewnętrzne

Komentarze (1)    dodaj »

  • ....

    Parkowanie przy plazie na co drugim miejscu? Czy ci ludzie co to napisali byli chociaż raz w tym miejscu? Śmieszni są conajmniej

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również