Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dorota Tobiszowska i Marek Wesoły odebrali zaświadczenia o wyborze do Senatu i Sejmu

 • Dodano: 2019-10-29 15:00, aktualizacja: 2019-10-30 11:44

Posłowie i senatorowie nowej kadencji odebrali w ubiegłym tygodniu zaświadczenia o wyborze. Wśród nich znaleźli się Dorota Tobiszowska i Marek Wesoły. Zaświadczenia wręczył przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz.

W czwartek 24 października w Sali Kolumnowej odbyła się uroczystość, podczas której posłowie elekcji IX kadencji Sejmu odebrali od przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze. W Sejmie zorganizowano także seminarium dla nowo wybranych posłów. Parlamentarni debiutanci mieli okazję zapoznać się z procedurami legislacyjnymi, funkcjonowaniem Kancelarii Sejmu i biur poselskich.

Na uroczystości obecni byli m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezydencki minister Adam Kwiatkowski, szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego Marek Zirk-Sadowski.

Warto przypomnieć, że w poselskich ławach zasiądzie 235 posłów PiS, 134 Koalicji Obywatelskiej, 49 Lewicy, 30 Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15), 11 Konfederacji i 1 Mniejszości Niemieckiej.

Zaświadczenie o wyborze odebrał także rudzianin - Marek Wesoły.

Dziś odebrałem w Sejmie zaświadczenie o wyborze na Posła. Zawsze w szkołach byłem na końcu w dzienniku, ale gdzieś ok. 460 jeszcze nigdy. Było co czekać - napisał po uroczystości Marek Wesoły.

Senatorowie zaświadczenia o wyborze odebrali dzień później - 25 października. Na uroczystości obecni byli, obok przyszłych senatorów, także m.in. wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

W nowym Senacie przeważają senatorowie, którzy pełnili już wcześniej tę funkcję; jednak 40 zasiądzie w ławach senatorskich po raz pierwszy. 20 było wcześniej posłami, 16 pełniło funkcje samorządowe.

Szef PKW, w imieniu Komisji, życzył nowym senatorom jubileuszowej, X kadencji, aby rzetelnie i sumiennie wykonywali obowiązki wobec narodu.

Zaświadczenie o wyborze odebrała także Dorota Tobiszowska.

Dzisiaj odebrałam zaświadczenie o wyborze na Senatora RP X Kadencji. Jestem oficjalnie Państwa Senatorem, dziękuję za zaufanie - napisała na Facebook'u Dorota Tobiszowska.

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • Polonistka

  "Zawsze w szkołach byłem..." A nie "W szkołach zawsze byłem..."?Sądząc po wypowiedziach raczej w szkołach bywał rzadko. Synku, wstydu nie narób swoimi wypowiedziami.

 • Zyga

  Parodia . Jacy wyborcy tacy i ich reprezentanci .

 • boluś

  Podatki płacą w tym mieście maluczcy" wielki byznes mo zwolnienia"przeca niedowno je przegłosowali dla inwestorów. Problymy z pamięciom?

 • Roman z Wielowsi

  Taaaaaaaaa...........Każdy z tych Państwa zagra tak jak mu przywódca bandy karze.Głosować za ty i tamtym a przeciwko czemuś innemu.Jako pojedyncze osoby obiecują jak to wszyscy oni będą walczyć o to i o tamto.Byle tylko się załapać.Potem muszą się podporządkować woli Szefa Partii.Ale przez 4 lata pensja leci, diety, dodatki, Tak jak napisał ktoś wcześniej, ewakuacja z tonącego statku.Podobnie próbował Kostempski, Karcz, wielu innych.Cóż....życie.A my szarzy ludzie, zasuwać dalej.

 • lew

  juz widze te pierwsze wystąpienie na mównicy

 • orwo

  Gratulacje! Tak trzymać!

 • Wjl

  Najlepiej jest przy większym korycie. Tobiszowski obiecywał złote góry zwiał do Brukseli. Wesoły i Tobiszowska zwiali do Warszawy . Bo w mieście coraz gorzej się dzieje. Tu tylko wszyscy gornikami się zajmują o reszcie społeczeństwa która zasuwa na to miasto mają gdzieś. Jeden wielki bajzel

 • on

  Dokładnie. Byle do koryta nie ważne jak.Poza tym najgorsza hipokrytka startuje z partii, której rodzina jest najważniejsza a się rozwodzi.

 • Gizd

  Mało tego ta partia mówi ciągle o modelu rodziny, a wychodzi na to, że ten model, to stary kawaler z kotem, albo tak jak jego jedna bliska krewna: trzech mężów, troje dzieci, z których dwójka z jednym z tych trzech i jedno z tym trzecim z tych trzech. Kogoś pouczać, a samemu żyć ze wszystkimi wartościami na bakier.

 • Prawy i sprawiedliwy

  A tymczasem na sesji w dniu dzisiejszym po raz kolejny nie przeszły nowe stawki w podatku od nieruchomości które nam pragnie zaserwować drużyna Dziedzic! Ciężko zrozumieć to postępowanie miasta, zabiegać o inwestora, namawiać prosić kusić, a jak już się zdecydują to ten sam co ich tak namawiał dawaj im najwyższe stawki w Polsce w podatku od nieruchomości! Do tego dojdą najwyższe stawki śmieci. I ten inwestor zaczyna żałować inwestycji. Bardzo krótkowzroczna pokityka! I na sesji ta skarbnik strasząca zwolnieniami pracowników miejskich - żenujące!

  • Prawy i sprawiedliwy
   2019-10-29 19:40
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Andrzej Rosa

  To że rudzianie ich kochają to bezsporny fakt. Elokwentni, znający języki, ukończyli renomowane uczelnie, w Europie poruszają się jak po Rudzie. To Oni będą zdobić fotele poselski i senatorski. No i uratowali KWK Pokój. Szczęść Boże.

 • Pokõj

  Tak uratowali, że po nowym roku idzie do SRK

 • observer

  Bez komentarza.

 • pyrsk!

  Cudownie, gratulacje, teraz ślonzok bydzie sie mioł jeszcze lepij.

 • Wynorca

  No i powodzenia panie Marku. Proszę nie zapomnieć o wyborcach ze swojego miasta i walczyć o środki i rozwiązania które polepsza sytuację wszystkich mieszkańców - nie tylko górników.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.