Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dwóch pijanych, trzeci na amfetaminie - czyli 1 dzień na rudzkich drogach...

 • Dodano: 2022-03-25 13:00, aktualizacja: 2022-03-25 14:28

Blisko promil alkoholu w organizmie wykazało badanie 61-letniego kierowcy volvo, kierowanie renaultem pomimo zakazu i pod wpływem alkoholu, oraz jeżdżenie seatem po narkotykach.

Kierowcy po alkoholu i narkotykach na drogach Rudy Śląskiej

To trzy przypadki z wczorajszego dnia Ilu takich kierowców jeździ po Rudzie Śląskiej, powodując zagrożenie dla mieszkańców? Policjanci z rudzkiej drogówki zwracają się z apelem do mieszkańców, a przede wszystkim do kierowców: każdy kierowca pod wpływem alkoholu czy narkotyków, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Policjanci z drogówki, powiadomieni przez pracowników kopalni zatrzymali kierowcę volvo, który mając blisko promil alkoholu w organizmie, wjechał na teren zakładu. Okazało się, że siedzący za kierownicą osobówki 61-latek, myślał, że już dawno stracił prawo jazdy i dlatego jeździł pijany. Policjanci byli zaskoczeni tłumaczeniem mężczyzny i uświadomili mu, że teraz na pewno straci je na długi czas. Kolejny pijany 50-latek nie dość, że jeździł swoim renaultem pomimo zakazu sądu, to był po użyciu alkoholu. Wydmuchał nieco poniżej pół promila i popełnił tym wykroczenie, ale odpowie również za przestępstwo, jakim jest złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, zasądzonego po tym, jak w ubiegłym roku był zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Trzeciego 29-latka zatrzymali policjanci z Halemby, ten jeździł seatem pod wpływem narkotyków, kolejną dawkę miał w kieszeni. Mundurowi z piątki przeszukali jego mieszkanie i tam też znaleźli marihuanę i amfetaminę. Ten rudzianin nie dość, że odpowie za kierowanie pod wpływem narkotyków, to usłyszy jeszcze zarzuty ich posiadania.

Całej trójce grozi teraz więzienie, zakazy prowadzenia pojazdów i wysokie kary grzywny

Policjanci z drogówki i ogniw patrolowych rudzkich komisariatów cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających.


Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego lub pieszymi mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Apel Policja kieruje również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że wsiada on za kierownicę, a wcześniej pił alkohol, nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tak zwanym podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Czytelnik

  Ten pierwszy gość to mega as. Joker wręcz!

 • Nb

  Rudzka patologia. Wstyd

 • pytajnik

  ..."Całej trojce grozi więzienie i wysokie kary"...Droga Redakcjo, napiszcie proszę później jakie wyroki REALNIE otrzymali. Bo cały czas straszą wysokimi wyrokami, a osoby skazane zazwyczaj cieszą się wolnością i nadal prowadzą pojazdy.

 • odpowiednik

  Bo te artykuliki są propagandowe, zawsze podają górną granicę tego co sobie ubzdurał policjant, co nie oznacza że sąd w ogóle uzna że dany czyn został prawidłowo sklasyfikowany. Jednym słowem zomo zawsze będzie wciskać Ci największe możliwe przestępstwo, a sąd potem prostuje to towarzystwo wiejskich przygłupów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również