Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowi z wizytą w przedszkolach

  • Dodano: 2017-10-23 08:15, aktualizacja: 2017-10-23 07:17

Dzielnicowi uczyli rudzkich przedszkolaków tego, jak być bezpiecznym i widocznym na drodze. Policjanci z IV komisariatu odwiedzili najmłodszych w Przedszkolu nr 19 i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. To już kolejne spotkania, które prowadzone są tej jesieni w ramach profilaktyki wśród najmłodszych.


Dzielnicowi z „czwórki” spotkali się w tym tygodniu z przedszkolakami uczęszczającymi do placówek przy ulicy Kubiny i Głównej. Od początku września rudzcy mundurowi realizują działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, w trakcie których spotykają się z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. I tym razem spotkanie poświęcone było rozmowom na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednakże sporą część spotkania policjanci przeznaczyli na omówienie zadań jakie realizują w swojej codziennej służbie.

Dzieci dowiedziały się czym różnią się zadania, które realizuje dzielnicowy od tych, które realizuje policjant drogówki. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o tym jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe i rozwaga w drodze do przedszkola i powrocie do domu. Przedszkolaki mogły zobaczyć jakim sprzętem dysponują policjanci i poznać Sznupka – maskotkę śląskich stróżów prawa. W trakcie spotkania można było również zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Szczególnie chłopcom spodobało się „kierowanie” policyjnym samochodem. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu podarowały policjantom własnoręcznie zrobione laurki.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ralf

    Wszystko fajnie lecz czy tam nie mógł by chodzić np. jakiś rzecznik lub pracownik administracyjny. Ci policjanci powinni być obecni w terenie. Wandale dewastują miasto bez przerwy, ciągle się coś dzieje a tu kilku policjantów wyłączonych z pracy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.