RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziki Zachód w MCK-u! Premiera sztuki "Szeryf z Fryn City" już w październiku!

  • Dodano: 2021-09-03 14:00

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty zaprasza na kolejną komedię po śląsku. Premiera sztuki "Szeryf z Fryn City" autorstwa i w reżyserii popularnego aktora Zbigniewa Stryja odbędzie się 10 października o godz. 16:00 i 11 października o godz. 18:00.


Premiera sztuki "Szeryf z Fryn City" w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty

Warto przypomnieć, że w 2019 roku z okazji 60. urodzin Rudy Śląskiej powstała wyjątkowa sztuka teatralna "Gita Story - śląska komedia muzyczna". Jest to produkcja teatralna rudzkiego MCK-u, której akcja rozgrywa się w Rudzie Śląskiej w latach 60. ubiegłego wieku. Opowiada ona o Górnym Śląsku i jego mieszkańcach. W opowieści nie brakuje humorystycznych dialogów i piosenek po śląsku. Twórcą tej produkcji oraz odtwórcą jednej z ról jest Zbigniew Stryj. Spektakl można było oglądać także w wersji on-line.

Tym razem widzowie będą mieli okazję przenieść się w świat Dzikiego Zachodu, jednak nie zabraknie także wielu odniesień do tradycji i kultury Górnego Śląska oraz Rudy Śląskiej. Wydarzenie zainauguruje tegoroczną Rudzką Jesień Kulturalną. Bilety na spektakl są już dostępne w sprzedaży.

- Po ogromnym sukcesie śląskiej komedii muzycznej „Gita Story”, która powstała z okazji obchodów 60-lecia Rudy Śląskiej, chcemy zaproponować mieszkańcom kolejną sztukę, której twórcą jest Zbigniew Stryj – zaznacza Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty. – Jestem pewna, że to przedstawienie przypadnie do gustu publiczności, bo jest niezwykle klimatyczne, pełne humoru, wzruszeń i dobrej zabawy, a także odniesień do naszego miasta. Z pewnością będziemy wystawiać ten spektakl przez długi czas – dodaje. 


"Szeryf z Fryn City"

"Szeryf z Fryn City" to opowieść, która rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w miejscowości Fryn City. Opowiada o starym kowboju, który zapisuje swój "saloon" dwóm rodzinom, gdzie jedną tworzą kobiety, a drugą mężczyźni. W sztuce pojawia się także sprytny szeryf, który próbuje skorzystać na konfliktach pojawiających się pomiędzy rodzinami, nawiązując do zasady "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". I tak kobiety pragną założyć w odziedziczonym lokalu restaurację, a mężczyźni boją się tego pomysłu i postanawiają przejąć lokal. Kobiety jednak nie zamierzają poddać się bez walki. Zakończenie będzie zaskakujące.

- Jak potoczą się losy dwóch rodzin z „Szeryfa z Fryn City”? Dowiemy się już w październiku. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich rudzian na premierę tego niezwykłego spektaklu - mówi Katarzyna Furmaniuk. - Dodam też, że na scenie zobaczymy wspaniałych aktorów, których znamy już z naszej poprzedniej produkcji „Gita Story”. Na scenie wystąpią między innymi Anna Białoń, Nina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew Stryj i Jan Woldan. Do obsady dołączyli też Joanna Romaniak i Krzysztof Wierzchowski – dodaje.

Więcej informacji na temat wydarzenia i sprzedaży biletów znajduje się na stronie MCK


Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży on-line

Można je również zakupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty. Kasa jest od wtorku do piątku w godz. od 15:00 do 18:00 oraz dwie godziny przed każdą biletowaną imprezą. Cena biletu to 30 zł (uwzględniane są także zniżki z Kartą Seniora i Kartą Rodziny 3+ oraz na bilety grupowe). Możliwa jest także rezerwacja biletów pod numerem telefonu: +48 32 248 62 40 lub +48 512 024 062. Rezerwacje przyjmowane są również pod adresem e-mailowym: bilety@mckrudasl.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.