Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Finał Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich

  • Dodano: 2019-12-06 06:30, aktualizacja: 2019-12-06 06:56

6 grudnia 2019 r. o godzinie 9:30 w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach (ul. Rolna 43) rozpocznie się finał XI edycji Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Ta forma zdobywania wiedzy cieszy się dużą popularnością, bo młodzież coraz częściej chce doskonalić się w zakresie skutecznego przemawiania oraz świadomego operowania słowem – mówi Anna Morajko, organizatorka wydarzenia, prezes Bractwa Oświatowego Związku Górnośląskiego, nauczycielka II Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej.

Rudzcy uczniowie będą kibicować finalistom

W tegorocznym finale zmierzą się drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu oraz z IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. W debacie o trzecie miejsce powalczą drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Oprócz trzech najlepszych śląskich drużyn zostanie również wybrany Najlepszy Mówca XI edycji.

W walce o tytuł najlepszej śląskiej drużyny zmagało się 16 drużyn, w tym m.in. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Rudy Śląskiej. 

Od wielu lat rudzcy uczniowie walczą o laury najlepiej debatujących w regionie. W ubiegłym roku drużyna z II LO znalazła się w finale oraz wygrała debatę oksfordzką, zorganizowaną przez rudzką Młodzieżową Radę Miasta. Dotyczyła ona nauczania "ślonskiej godki" w szkołach.

Organizatorem Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich jest Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego wraz z nauczycielami z Rudy Śląskiej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.