Wiadomości z Rudy Śląskiej

Groźna kolizja w Rudzie Śląskiej. Na DTŚ przewrócił się tir z naczepą [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2021-02-12 14:30, aktualizacja: 2021-02-12 21:50

W piątek, 12 lutego, na DTŚ w Rudzie Śląskiej doszło do groźnego zdarzenia. Na pasie prowadzącym w stronę Gliwic, na wysokości sklepu Biedronka przewrócił się tir z naczepą. Droga jest częściowo zablokowana. Ruch odbywa się jednym pasem.Od kilku dni na drogach województwa śląskiego panują fatalne warunki. Wzmożone opady śniegu, niskie temperatury sprawiają, że podróżowanie samochodem wymaga zachowania wzmożonej ostrożności i dostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Samochód przewrócił się na DTŚ w Rudzie Śląskiej

Szczęścia nie miał dziś pewien kierowca samochodu ciężarowego, który prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, a kiedy starał się opanować pojazd, ten uderzył z impetem w bariery energochłonne, a następnie przewrócił się na bok.

Okazuje się, że kierowca tira zjeżdżał z trasy N-S i włączał się do ruchu na DTŚ. Niestety, najechał kołami na pobocze pokryte grubą warstwą śniegu. Chciał uniknąć zderzenia z samochodem osobowym. Dlatego też wykonał manewr, w wyniku którego doszło do przewrócenia ciągnika oraz naczepy.

Uwaga kierowcy! Szykują się utrudnienia w ruchu! Zdarzenie to spowodowało zator na drodze. DTŚ w miejscu kolizji jest częściowo przejezdna. 

Na miejscu pracują już służby: policja i straż pożarna. Konieczne było też wezwanie dźwigu, który podniesie przewrócony pojazd. Usuwanie skutków zdarzenia potrwa z pewnością jeszcze kilkadziesiąt minut.


AKTUALIZACJA godz. 21:30

To zdarzenie drogowe sparaliżowało ruch na Drogowej Trasie Średnicowej na kilka godzin. Dopiero po godzinie 20:00 udało się postawić ciągnik z naczepą na kołach. Mimo tego ruch jest nadal utrudniony. Zobaczcie zdjęcia z akcji. 

fot. Mateusz Janiszewski


Jak wyglądają dziś drogi woj. śląskiego?

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, wszystkie drogi w województwie śląskim są dziś przejezdne w większości czarne suche, czarne mokre, lokalnie w terenach górskich występuje błoto pośniegowe. Na sieci dróg w województwie pracowało 91 pracowników i 63 pojazdy do zimowego utrzymania dróg. Z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że stan dróg krajowych także jest dobry.  Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 115 pracowników i 56 pojazdów do zimowego utrzymania dróg.

Co więcej, IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo nr 35 dot. zjawiska: silny mróz. Stopień zagrożenia 1. Ważność od godz. 21:00 dnia 11.02.2021 do godz. 09:00 dnia 13.02.2021. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16 do -14 stopni C. Wiatr o średniej prędkości od 15 do 25 km/h.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Tir Men

  zamknąć kierowce, nie zachował należytej ostrożności

 • Kierowca

  Najwazniejsze ze nikomu nic sie niestalo auto idzie naprawic

 • boluś

  Ruda Śląska soli ścieżki w Parkach a nie Drogi. "Władcy " tego miasta downo "odlecieli""!

 • Vinca

  Zjazd na DTŚ był źle odśnieżony. Pas włączajacy do ruchu był oczyszczony tylko na zjeździe. Kierowcy mieli wybór: albo zjeżdżają z górki wbijać od razu w DTŚ albo stawać i czekać na możliwość wjazdu.kazde wyjście skrajnie niebezpieczne. Odsnieżający drogę calkowicie bezmyślni.

 • Enia

  Kolizja spowodowana złym odśnieżaniem jezdni w tym miejscu. Pas dojazdowy nie jest w pełni odśnieżony i zjeżdżając z N-S ki praktycznie wlatuje się na DTŚ

 • Ze Świon

  To samo zauważyłam praktycznie w każdym miejscu wjazdu na dtś, nie tylko w Rudzie ale i w Świonach czy w Chorzowie. Jak sypie to nie ma pasa rozbiegowego, zresztą do teraz jest poniedziałek a wjeżdża sie praktycznie zaraz na dtś, bo pasy rozbiegowe wogóle nie były odśnieżane

 • Aaa

  To trzeba nauczyc poprawnie wlaczac sie do ruchu. Z racji mrozow nie da sie tego sniegu usunac a przy opadach nie ma czasu na zabawy z dokladnym oczyszczaniem tylko trzeba glowny pas utrzymywac. Ludzie ciagle narzekacie, nic nie pasuje. To wlaz do piaskarki i pokaz jak to sie robi.

 • Ze Świon

  Pomyśl trocha zanim coś napiszesz, zgoda jak sypie to nie ma czasu na zabawy, ale ten śnieg na pasach rozbiegowych leży cały czas od pierwszych opadów śniegu prawie od miesiąca, to co codziennie cały czas sypie? Co nie mieli czasu dokładnie odśnieżyć w przerwach między opadami, a było parę dni bez opadów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również