Wiadomości z Rudy Śląskiej

III Jarmark Bożonarodzeniowy przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej już w sobotę!

 • Dodano: 2021-12-08 14:45, aktualizacja: 2021-12-08 20:32

Wieńce, ręcznie robione bombki czy stroiki to i wiele innych niepowtarzalnych rzeczy będzie można zakupić podczas trzeciego Jarmarku Bożonarodzeniowy przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie. Nie zabraknie także ciepłego poczęstunku i wyjątkowych występów rudzkich artystów.

- Kochani milowymi krokami zbliża się nasz Jarmark Bożonarodzeniowy. Chcemy po raz kolejny zaprosić Was na to nasze sobotnie, wspólne świętowanie oraz poinformować o wszystkim tym, co będzie się działo w czasie naszego jarmarku. Gorąco zapraszamy, bo to jest nasz wspólny jarmark, organizowany przez mieszkańców dla mieszkańców. Wierzymy, że tego dnia będziecie z nami. Zapraszamy 11 grudnia - sobota, Ruda 1 ulica Kościelna 12, tereny przy kościele - zaprasza Elżbieta Żurek.

III Jarmark Bożonarodzeniowy w Rudzie

W tym roku rudzianie ponownie będą mogli cieszyć się nadchodzącymi świętami – już w najbliższą sobotę grudnia, po 2 latach przerwy, odbędzie się 3. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia w godzinach od 11:00 do 21:00, na terenach przy kościele.

Pierwszy raz jarmark został zorganizowany w 2018 roku, wtedy zgromadził wielu lokalnych wystawców i artystów. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie tak samo. Na rudzian będzie czekało wiele atrakcji.

Na mieszkańców czekać będzie wiele ciekawych atrakcji

W tym roku na straganach znowu swoje dzieła przedstawiać będzie wielu lokalnych artystów. Będzie można m.in.: nabyć ceramikę, ręcznie wykonywaną biżuterię, ozdoby z filcu, koronki. Do tego ręcznie malowane bombki, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe. Po raz pierwszy pojawią się też producenci dobrego jedzenia.

- Jak w poprzednich edycjach na jarmarku pojawią się kramy, na których będzie można kupić wszystko to, co pomoże nam mieszkańcom dobrze przygotować się do świąt, będą więc rękodzielnicy, stoiska z artykułami świątecznymi. Po raz pierwszy pojawią się też producenci dobrego jedzenia. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie zgłosili swojego udziału a chcieliby swoje stoisko wystawić w sobotę zapraszamy do kontaktu z organizatorami.
Przez cały dzień na miejscu będzie można dobrze zjeść, pojawią się nawet food trucki gdzie będzie można posmakować zarówno "konkretów" jak i słodkości - napisała na grupie Radzi Rudzie - Elżbieta Żurek - jedna z organizatorów wydarzenia. 

Oprócz tego na scenie swoje zdolności zaprezentuje wielu artystów. Nie zabraknie też spotkania ze Świętym Mikołajem. Swoją obecności potwierdzili już  między innymi: M Band, Stiff Capella, młodzież z MDK w dzielnicy Ruda, uczniowie z I LO oraz IV LO, Natalia Siodłak, czy Marta Mansfeld.

- W czasie jarmarku pamiętaliśmy również o atrakcjach dla naszych najmłodszych mieszkańców. Przez cały dzień odbywać się będą warsztaty z dekorowania pierników. Gościem honorowym będzie sam Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który zapowiedział swoje przybycie na godzinę 13. W ogrodzie ustawiona zostanie scena, na której koncertować będą artyści. [...] Po mszy świętej około godziny 19 swój koncert dadzą bębniarze ze Szkoły Podstawowej nr 41 a po nich zapraszamy na koncert Michaliny Starosty. O kolejnych konkretach i atrakcjach będziemy informować na bieżąco - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Elżbieta Żurek. 

Przyda się pomoc!

Nie od dziś wiadomo, że organizacja takiego wydarzenia wymaga zgromadzenia sporych środków finansowych. W tym celu organizatorzy jarmarku założyli zbiórkę, na którą można wpłacać symboliczne kwoty. Cały dochód ze zbiórki zostanie przekazany na organizację tegorocznego jarmarku.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • On

  Parafia MBR w ostatnim czasie odżyła po przyjściu nowego wikarego dużo dzieci jest na mszach super zw tak się dzieje

 • Hh

  Na jarmarkach jest wszystko. Jak na targu.

 • lolek

  Super inicjatywa tylko szkoda że w tak małym zakresie.Choć może w takim mieście sypialnianym jak Ruda coś większego by nie wypaliło.Piękny by był np taki tygodniowy jarmark świąteczny na rynku na Nowym Bytomiu, właśnie z gastronomią, gorącym winem i herbat a z sokiem, wypiekami świątecznymi, kiełbaskami, ręcznie robionymi ozdobami, lokalnymi potrawami, artykułami rzemieślniczymi itp.Byłem na niejednym takim jarmarku w dużym mieście i naprawdę świetna sprawa.

 • Binia

  A może frytki do tego...??

 • Zonk

  Byłaś choć raz w dużym mieście na jarmarku świątecznym?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.