Wiadomości z Rudy Śląskiej

Inauguracja Rudzkiej Jesieni Kulturalnej. Widzowie zobaczyli "Heksy z Hołdy"

  • Dodano: 2022-10-09 10:45, aktualizacja: 2022-10-09 12:51

„Heksy z hołdy” to kolejna komedia po śląsku autorstwa i w reżyserii popularnego aktora Zbigniewa Stryja. Wczoraj w ramach rozpoczęcia Rudzkiej Jesieni Kulturalnej w Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty odbyła się jej prapremiera. 

- To był wieczór pełen wyśmienitej zabawy i dobrego humoru. Prapremierą spektaklu "Heksy z hołdy" zainaugurowaliśmy Rudzką Jesień Kulturalną. To wydarzenie zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, ponieważ jest to czas, kiedy możemy oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków i skorzystać z atrakcji, jakie przygotowały dla nas rudzkie placówki kulturalne. A muszę przyznać, że każdego roku tych atrakcji jest naprawdę wiele i każdy mieszkaniec naszego miasta z pewnością wybierze coś interesującego dla siebie - mówił podczas inauguracji prezydent Michał Pierończyk. 

Prapremiera sztuki  "Heksy z Hołdy" w MCK

Widzowie  mieli wczoraj okazję przenieść się w świat magii, diabłów i czarownic, jednak nie zabrakło także wielu odniesień do tradycji i kultury Górnego Śląska, a przede wszystkim Rudy Śląskiej. 

– Jestem pewna, że to przedstawienie przypadnie do gustu publiczności i będzie kolejną niezapomnianą teatralną przygodą. To pełna akcji, dobrej zabawy i  humoru komedia, w której nie zabraknie błyskotliwych dialogów po  śląsku. Po prostu nie można jej przegapić!  – mówiła Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im.H.Bisty w Rudzie Śląskiej.

„Heksy z hołdy”, czyli piekielna komedia po śląsku, to opowieść o Belzebubie – panu czarcich czeluści pod Fryncitą – który wyznacza swoim podwładnym „Diobłowi” i „Dioblicy” nowe zadanie do wykonania. Jakie mają pomysły, żeby osiągnąć założony cel i czy tytułowe „Heksy” okażą się wsparciem czy raczej utrapieniem, będzie można się dowiedzieć podczas oglądania spektaklu.

- Na scenie możemy zobaczyć wspaniałych aktorów, których znamy już z naszych  poprzednich produkcji „Gita Story” oraz „Szeryf z Fryn City” między innymi: Annę Białoń, Ninę Siwy, Jakuba Podgórskiego, Zbigniewa Stryja, Magdalenę Chrostek, Jolantę Niestrój-Malisz i Jana Woldana – podkreśla Katarzyna Furmaniuk. 

Komedia będzie grana na deskach Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty 24 i 31 października o  godz. 18.00, a także 7, 12, 14 i 28 listopada również o godz. 18.00. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży on-line. Można je również zakupić w kasie placówki. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w  godz. od 15:00 do 18:00 oraz dwie godziny przed każdą biletowaną imprezą. Cena biletu to 40 zł (uwzględniane są także zniżki z Kartą Seniora i Kartą Rodziny 3+ oraz na bilety grupowe). Możliwa jest także rezerwacja biletów pod numerem telefonu: +48 32 248 62 40 lub +48 512 024 062, a także w godzinach pracy sekretariatu (7:30-15:30). Rezerwacje przyjmowane są również pod adresem e-mailowym: bilety@mckrudasl.pl.

Bilety

KUP BILET on-line spektakl w dniu: 24.10.2022, godz. 18.00

KUP BILET on-line spektakl w dniu: 31.10.2022, godz. 18.00

KUP BILET on-line spektakl w dniu: 7.11.2022, godz. 18.00 

KUP BILET on-line spektakl w dniu: 12.11.2022, godz. 18.00 

KUP BILET on-line spektakl w dniu: 14.11.2022, godz. 18.00 

KUP BILET on-line spektakl w dniu: 28.11.2022, godz. 18.00 Patronem medialnym wydarzenia jest portal RudaSlaska.com.pl.
Patronat portalu RudaSlaska.com.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • Widz

    Warto. Fajna scenografia, pośmiać się można, a i zamyślić. Po Śląsku ale gorolka też zrozumiała :) A swoją drogą to już trzecia własna sztuka w tak krótkim czasie zaprezentowana na scenie , gdzie rasowe teatry takim sukcesem poszczycić się nie mogą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również