Wiadomości z Rudy Śląskiej

J. Morek: "Mam taką przypadłość zawodową, że ja zawsze przychodzę w trudnym momencie"

 • Dodano: 2022-10-03 14:00, aktualizacja: 2022-10-04 10:31

Prezydent Michał Pierończyk powołał dzisiaj swoich zastępców. Zostali nimi Anna Krzysteczko, która będzie odpowiadać za sprawy społeczne, oraz Jacek Morek, który zajmie się gospodarką komunalną. Jak nowy wiceprezydent zapatruje się na czekające na niego wyzwania? 

Jacek Morek - wiceprezydent Rudy Śląskiej

Jacek Morek urodził się w Rudzie Śląskiej w 1971 roku. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W latach 1997 – 2007 pracował w Urzędzie Miasta Ruda Śląska jako kierownik Jednostki Realizującej Projekt „Oczyszczanie Ścieków – Ruda Śląska”. W tych latach pełnił tę samą funkcję dla projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w mieście Katowice - etap II” w Katowickiej Infrastrukturze Wodociągowo – Kanalizacyjnej. W latach 2010 – 2014 był wiceprezydentem Rudy Śląskiej i nadzorował m.in. sprawy infrastruktury, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. W 2014 roku został prezesem rudzkiego Aquadromu i pełnił tę funkcję do 2016 r. Następnie do 2018 r. pracował w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej.

Od lipca br. Jacek Morek pełnił funkcję komisarza miasta po śmierci Grażyny Dziedzic. Co ciekawe, w I turze przedterminowych wyborów na prezydenta Rudy Śląskiej poparł Marka Wesołego. 


Czytaj więcej: 


Jacek Morek o czekających go wyzwaniach

Jak poinformował prezydent Michał Pierończyk - Jacek Morek będzie odpowiedzialny za gospodarkę komunalną. Jak nowy wiceprezydent zapatruje się na czekające na niego wyzwania? 

- Miałem okazję zapoznać się z tymi wyzwaniami już nieco wcześniej. Przede wszystkim uporządkowanie gospodarki komunalnej, ale to są wszystkie kwestie związane z dostarczaniem wody i odprowadzaniem ścieków. Taryfa GPW powoduje, że będziemy mieli tutaj potencjalny problem, jeżeli chodzi o opłaty za wodę w mieście - mówił Jacek Morek. 

Zapytany przez dziennikarzy, jak czuje się z tym, że zasiądzie w zarządzie miasta w tak trudnym czasie, odpowiedział, że to jego "przypadłość zawodowa".

- Ja mam taką przypadłość zawodową, że ja zawsze przychodzę w trudnym momencie. Znam przedsiębiorstwo, tutaj mam na myśli wodociągi i pracowników, którzy tam pracują, znam moich pracowników tu w magistracie, więc myślę, że sobie z tym tematem poradzimy. Problem tylko będzie taki, żeby to była odpowiednio uzasadniona decyzja. Oprócz tego pozostaje jeszcze kwestia oczywiście gospodarki odpadami. To też jest nie lada wyzwanie - mówił Morek. 

Nowy wiceprezydent zapytany został także o współpracę z Michałem Pierończykiem. 

- Miałem okazję współpracować z Michałem Pierończykiem kilka lat wcześniej. Współpracowało mi się z Panem Prezydentem zawsze dobrze. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że zawsze jakieś na poziomie wiceprezydentów są tematy do wyjaśnienia, ale zawsze była to merytoryczna rozmowa. Więc ja się bardzo cieszę, że mieszkańcy wybrali akurat Pana Prezydenta Michała Pierończyka - mówił Jacek Morek. 

Komentarze (183)    dodaj »

 • boluś

  COŁKIE SZCZYŃŚCIE CO NIY MOSZ WIYNCYJ PRZYPADŁOŚCI ZAWODOWYCH I PRYWATNYCH ! Obych sie niy myloł !

 • Szczęśliwy

  W końcu ktoś zrobił porządek z tym bałaganem. Trochę to trwało ale mamy zmiany, oby na lepsze. Nowego Prezesa czeka sporo pracy, ale jak będzie liczył się z ludźmi to ludzie będą Go szanowali.

 • Kermit Żaba

  I co teraz będzie z tymi „uprzejmie donoszę”? Przez ostatnie 10 lat donosicielstwo było w najwyższej cenie, pytanie czy nowy Prezes również będzie tak łasy na ploteczki… Pożyjemy zobaczymy.

 • Wróżbita Maciej

  Wiadomość dnia - Rybka OUT stało się :) Nowa Miotła Działa i Zamiata.

 • Obserwator

  To koniec prywatnego folwarku Grzegorza Rybki :D Nareszcie skończy się ten cyrk i kółko wzajemnej adoracji. Pracownicy tylko na to czekali, czeka nas weekendowe świętowanie! :)

 • Pracownik

  I z wielkim hukiem rozpadł się dwór Grzegorza Rybki :D Jego panienki z biura zarządu i cała zgraja donosicieli może się pakować. Myśle, ze już swoje w tej firmie zrobili i najwyższy czas żeby zeszli na ziemie, bo pewnie już ich boli szyja od trzymania głowy w górze.

 • Obserwator z tylnego siedzenia

  Jutro nas czeka pracownicy dzień, trzeba się zmobilizować i pomóc naszemu „wspaniałemu” Prezesowi się pakować, bo trochę gratów na pewno przez te 10 lat nazbierał. Dla ulubienic i kadrowej również się znajdą jakieś puste kartony ;) Tak więc drogie Panie, pakujemy manatki! Smuteczek… :P

  • Obserwator z tylnego siedzenia
   2022-11-03 21:46
  • odpowiedz
 • Icek

  Haha dobre :D mam karton - mogę pożyczyć!

 • Rafał

  Haha ale numer! Rybka „odpłynął” w siną dal…

 • Romuś

  Jednak czasem oliwa bywa sprawiedliwa :) Żegnamy Pana Panie Rybka!

 • Burak

  I tym wspaniałym akcentem żegnamy naszego "ulubionego" Prezesa. Teraz to dopiero zakład może iść się bawić na imprezę integracyjną :D

 • Pracownik

  Chyba nikt się nie spodziewał takich fantastycznych wiadomości jak dziś wieczorem! Nasze modły zostały wysłuchane!

 • Bywalec Ciemnogrodu

  Ktoś kiedyś powiedział, że życie bywa przewrotne, a mostów nigdy nie należy za sobą palić, o czym się dziś się przekonał Zarząd PWiK. Obawiam się, że przez dłuższy czas będą mieli problem żeby dojść do siebie. W każdym razie na ten moment serdecznie im "dziękujemy", że tak "wspaniale Nas traktowali", że byliśmy dla nich jedynie ciemnogrodem, a nie godnymi polemiki kompanami, że rzucali nam kłody pod nogi i "kopali, gdy leżeliśmy przed Nimi na ziemi". Myślę, że zwyczajnie Nas nie docenili i to był błąd ;) Okazuje się, że nagle ta czarno-biała rzeczywistość z dzisiejszego poranka, nabrała tęczowych barw. A co ta nowa rzeczywistość oznacza dla naszych ulubienic, chyba posunę się do stwierdzenia, że strachu mają pełne gacie :D - zabawne! Może w końcu zabiorą się do pracy, a nie brylowania i biegania w szpileczkach po zakładzie oraz traktowania ludzi z góry. Może nie jedna z samej góry, spadnie na samo dno, a te zadarte nosy w końcu będą musiały opuścić? Bo o stanowisku kierownika ds. cytryn chyba już mogą zapomnieć :D Jak widać grożenie kierownikom palcem na spotkaniu na nic się zdało, teraz ci sami ludzie mogą pomachać Jemu, a na pożegnanie wręczyć rolkę tego luksusowego papieru toaletowego, jako symbolu władzy i dzielenia ludzi na lepszych i gorszych ;) Pozdrawiamy serdecznie Pana Prezydenta, Wiceprezydenta oraz Radę Nadzorczą, która dziś zrobiła nam wieczór! :)

 • Hary

  Uwielbiam Twoje komentarze :)

 • Mieszkaniec

  Bywalcu,będzie brakować Twoich celnych komentarzy, gratuluję bystrości

 • Adam

  Bywalec Ciemnogrodu jak zwykle w punkt ! ;)

 • Pracownik szeregowy

  Rozumiem tych ludzi, którzy tam pracują i tkwią w tym bałaganie. Każdy z nas ma jakaś tam sytuację życiową i niekoniecznie może wszystko rzucić i szukać nowej roboty. Czasy mamy jakie mamy. Jednak indywidualna sytuacja ludzi nie daje Prezesowi przyzwolenia na to, by traktować ich z pogardą i mobbingować. Panie Rybka, to Ci ludzie pracują na to by ta firma prosperowała, żeby Panu mogło być tak wygodnie jak jest, by mógł pan zarządzać świeczkami, dzielić papierem toaletowym, pić wodę z najwyższej półki i bujać się mercedesem po szkoleniach ze swoimi ulubienicami. Ludzie oczekują szacunku oraz równego traktowania, jak również godnego wynagrodzenia, a nie pensji głodowej. Rozumiem, że nie ma Pan pojęcia o czym mowa, gdy dochód pana jest 10-krotnością pensji niektórych z nas, może gdyby Pan zamienił się z nami na wynagrodzenie przez miesiąc, wtedy moglibyśmy porozmawiać o tym jak za pensje tej wysokości żyć. Póki co jest to totalna abstrakcja.

 • Bywalec Ciemnogrodu

  Tak więc przyglądając się obecnej nowej rzeczywistości, malującej się póki co w kolorach czarno-białych, można zauważyć, że stołki w mieście częściowo zostały podzielone. Zakładam, żeby nie powiedzieć, że jestem pewien, iż to jeszcze nie jest koniec, jednak niektórym na ten moment już udało się uchować. Co więcej zostali wynagrodzeni, za swój jakże wysoki poziom "zarządzania" spółką miejską oraz zasobami ludzkimi. Przyznam, że działania godne "podziwu" i "naśladowania", gdyż do tego by w tak wyrafinowany sposób mobbingować pracowników trzeba mieć zmysł. Obawiam się, że na ten moment nie spotkamy człowieka, który ma większe "uznanie" wśród załogi. Okazuje się, że fakt popierania kontrkandydata i biegania po mieście z listami poparcia zszedł na drugi plan. Mówi się, że od przybytku głowa nie boli, ale czy 34,5 tys brutto miesięcznego zarobku nie jest wystarczający? Okazuje się, że nie i tym wspaniałym akcentem "świetnie pływający' Grzegorz Rybka wypłynął jako nowy członek Rady Nadzorczej rudzkiego Inwestora. Pytanie czym sobie zasłużył na taką nagrodę, czyżby na konto Urzędu Miasta wpłynęła jakaś znacząca sumka z wodociągowych zasobów? Bo tak jak powołanie nowej Rady Nadzorczej w PWiK rozumiem, tak tej nagrody zupełnie nie.

 • Fizol

  Pracowałem już w niejednej firmie ale takiego syfu jak tu to jeszcze nie było nigdzie. Serio aż nie chce się do tej roboty chodzić… Wyzysk, że aż du**** ściska. Obstawiam, że im bliżej koryta tym ten syf jest gorszy. Czasem doceniam to, że jestem z daleka od tego. Im mniej człowiek wie tym jest zdrowszy.

 • Mieszkaniec Czarnego Lasu

  Już nie wiem czy to co czytam jest bardziej śmieszne czy tragiczne. A jeśli śmieszne to na pewno jest to śmiech przez łzy. Nie zazdroszczę nikomu, kto w tym bałaganie pracuje bo to, że Prezes tak wielkiego zakładu, który jest jednocześnie spółka miejska, pozwala sobie wobec swoich podwładnych na mobbing jest skandalem. Coś takiego nie mieści się w głowie. A, że ktoś go w tym poklepuje po ramieniu to jest jeszcze większy skandal. Gdzie są w tym wszystkim Władze Miasta, gdzie jest Rada Miasta - jak coś takiego w ogóle można bagatelizować? Na sesjach przez 2,5 potrafią głosować, a tam gdzie jest problem to nawet słowa nie pisną. Totalna ignorancja ze strony Władz na zgłaszane przez ludzi nieprawidłowości. Może Państwowa Inspekcja Pracy będzie bardziej zainteresowana mobbingiem i tym, w jaki sposób się tam ludzi traktuje?!

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również