Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już niedługo niedziela handlowa. Które sklepy w Rudzie Śląskiej będą otwarte?

  • Dodano: 2021-03-22 11:30

W roku 2021 przewidziano siedem niedziel handlowych. Jedna z nich jest już za nami. Kiedy wypadają niedziele handlowe? Które sklepy będą otwarte mimo lockdownu? Sprawdź kiedy i w jakich sklepach w Rudzie Śląskiej zrobisz niedzielne zakupy w 2021 roku! 

Zakaz handlu w niedziele był w Polsce wprowadzany od 2018 roku. Początkowo zakaz obejmował jedynie niektóre niedziele. Zakupy można było robić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w kolejnym roku tylko w ostatnią niedzielę. W 2021 roku wyznaczono tylko siedem niedziel, podczas których sklepy mogą być otwarte. Jeden taki dzień był już 31 stycznia, a więc przed nami jeszcze 6 niedziel, podczas których będziemy mogli zrobić zakupy. Najbliższa niedziela handlowa będzie 28 marca.

Niedziele handlowe w 2021 roku

  • 28 marca 2021 r.,
  • 25 kwietnia 2021 r.,
  • 27 czerwca 2021 r.,
  • 29 sierpnia 2021 r.,
  • 12 grudnia 2021 r.,
  • 19 grudnia 2021 r.

Czy galerie handlowe będą otwarte?

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w całym kraju działalność galerii handlowych została ograniczona od 20 marca w związku z pandemią. Nie dotyczy to sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W centrach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie. 

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Jakie sklepy będą otwarte w Rudzie Śląskiej?

W niedzielę handlową mogą być otwarte wszystkie sklepy, jednak zgodnie z wprowadzonymi od 20 marca najnowszymi obostrzeniami w niedzielę handlową 28 marca w galeriach handlowych otwarta może być tylko część sklepów, m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie itd. W galeriach zamknięte będą sklepy odzieżowe, obuwnicze, jubilerskie, tekstylne, ze sprzętem RTV i AGD, z zabawkami i sklepy sportowe. Sklepy wolnostojące poza terenem galerii handlowej mogą być otwarte.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.