Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kilkaset paczek papierosów bez akcyzy ukrywała w swoim mieszkaniu 68-letnia rudzianka

  • Dodano: 2022-08-08 09:00

Rudzcy policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili miejsce handlu papierosami niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar sprzedawała 68-letnia mieszkanka Bykowiny.

Śledczy ujawnili i zabezpieczyli kilkaset paczek papierosów bez akcyzy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na zebranych informacjach, zatrzymali 68-letnią rudziankę, która w swoim mieszkaniu nielegalnie wprowadzała do obiegu papierosy pochodzące z przemytu. W mieszkaniu ujawniono kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymana rudzianka została przesłuchana, sprawa będzie przekazana do Krajowej Administracji Skarbowej gdzie zostaną naliczone kary. Poza przepadkiem przejętej kontrabandy, za ten czyn grozi wysoka grzywna.

Warto zaznaczyć, że wprowadzanie na rynek takich papierosów to nie tylko uszczuplenie dla skarbu państwa, ale przede wszystkim dotowanie różnego rodzaju grup przestępczych prowadzących nielegalne fabryki, w których produkowane są używki o wątpliwej jakości, mogące mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Kpina + ironia / szydera

    No tak... Za niebyłe wybory za 70 000 000 nie odpowie nikt, za wydane 2 000 000 000 na budowę i zburzenie do stanu wyjściowego elektrowni Ostrołęka 2 nie odpowie nikt i tu skarb państwa nie poniósł strat. Cóż za hipokryzja... Silni wobec słabych, słabi wobec silnych ! ! !

  • henry

    babcia już wnuczkom miśków nie kupi

  • n4u

    Jakich grup przestępczych ? Toć w większości to papierosy z za granicy a nie jakieś skręcane na lewo, tylko nierząd na tym traci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również