Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny pawilon handlowy na Halembie już prawie gotowy!

 • Dodano: 2021-10-15 08:00, aktualizacja: 2021-10-15 13:57

Halemba słynie z dużej ilości różnych supermarketów, które nie są od siebie bardzo oddalone. Teraz dołączy do nich nowy pawilon handlowy, który powstał na ulicy Kłodnickiej. Jakie sklepy tym razem otworzą swoje progi dla Halembian?

Kolejny pawilon na Halembie

Pod koniec 2020 roku, przy ulicy Kłodnickiej, tuż obok supermarketu Lidl, rozpoczęto budowę nowego pawilonu handlowego. Spekulacji na temat tego, jakie sklepy się tam pojawią, było wiele. Zapytani o to mieszkańcy Halemby mieli nadzieję, że nie będzie to kolejny typowy spożywczy supermarket, gdyż takich jest w dzielnicy pod dostatkiem. 

-Może jakiś budowlany? To coś, czego brakuje na Halembie. Ewentualnie elektronika. - mówi zapytany mieszkaniec Halemby.

- Byle nie kolejna "Biedronka" czy inny sklep tego typu! Przydałby się fajny sklep z ubraniami. - mówi mieszkanka Halemby.

Mapa pawilon

Jakie sklepy powstaną?

Pawilon został podzielony na trzy części -  w każdej z nich powstał jeden sklep. Na ten moment wiemy, że będą to na pewno TEDI, w którym głównym asortymentem są przeróżne artykuły domowe oraz odzież, a także Media Expert, mający w swojej ofercie sprzęty RTV AGD. Trzecim sklepem będzie Kik, oferujący głównie odzież oraz artykuły do domu.

Pawilon noc

Kiedy otwarcie?

Z pewnością każdego najbardziej interesuje informacja, kiedy nowe sklepy zostaną otwarte. Na ten moment wiemy, że sklep KIK ma swoje wielkie otwarcie 21 października. Nie mamy jednak informacji o otwarciu pozostałych dwóch sklepów. Ich wnętrza zaczynają się zapełniać, co oznacza, że wielkie otwarcie prawdopodobnie nastąpi już niebawem! 

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj »

 • fajerberga

  Jakby ci to wytłumaczyć, żebyś zrozumiał: nie ja wymyśliłem zielony ład (który dla mnie jest utopią). Wszystkie produkty, które wymieniłeś, czyli mydło, papier do ksero itp. są przecież używane nie tylko w górnictwie, więc ich producentom ubędzie jeden z wielu odbiorców. Faktem jest, że są firmy wyspecjalizowane w produkcji sprzętu typowo dla górnictwa i te będą się musiały przebranżowić/zmienić profil produkcji/upaść. Pamiętaj: każda decyzja niesie za sobą konsekwencje i teraz przyjdzie zapłacić za utratę suwerenności. Wujek Frans T. ma wizje i musimy je zrealizować...

 • Ktoś

  Myślisz że wszyscy robią na kopalni?

 • Pracownik październikowy

  Parafrazując hasło, które było kiedyś na jednym z bloków na Halembie: "Halemba miasto seksu i biznesu", to pasowałaby teraz: "Halemba dzielnica marketów i korków".

  • Pracownik październikowy
   2021-10-15 12:14
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • henry

  to łaż piechty to nie bedziesz stoł w korku

 • Pracownik październikowy

  Do Katowic? Zabrza? Gliwic? Ty chyba dalej jesteś mentalnie w XIX w.pra

  • Pracownik październikowy
   2021-10-15 23:10
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.