Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koncert muzyki chrześcijańskiej z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce

  • Dodano: 2019-08-26 14:15

14 września o godz. 17:00 na Placu Jana Pawła II odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Koncert zorganizowany jest z okazji rocznicy Światowych Dni Młodzieży, które trzy lata temu odbyły się w Krakowie. W tych dniach pielgrzymów z kilku krajów świata gościli też mieszkańcy Rudy Śląskiej.

Impreza rozpocznie się o godz. 17. Wystąpi m.in. zespół niemaGOtu.

Program imprezy:

  • 17:00 - Rozpoczęcie imprezy
  • 17:10 - Prezentacje muzyczne młodzieży ze wspólnot parafialnych dekanatów Kochłowice i Ruda. Prowadzenie Katarzyna Sroka.
  • 19:00 - Koncert zespołu niemaGOtu
  • 20:15 - Zakończenie imprezy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Grażyna Dziedzic i ks. abp Wiktor Skworc.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie młodych odbyło się w Rzymie w roku 1986 z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Wydarzenie miało charakter diecezjalny, jednak zainspirowało Ojca Świętego do cyklicznych spotkań z młodymi. Rok później, w 1987 roku, w Buenos Aires odbyły się pierwsze międzynarodowe Światowe Dni Młodzieży. Od tego czasu młodzi z całego świata spotykali się w: Santiago de Compostela, Częstochowie, Denver, Manili, Paryżu, Rzymie, Toronto, Kolonii, Sydney, Madrycie, Rio de Janeiro oraz Krakowie. Spotkania odbywają się co dwa - trzy lata, naprzemiennie w Europie i na pozostałych kontynentach. Ostatnie ŚDM odbyły się w Panamie w styczniu br.

Zespół niemaGOtu powstał w 2015 roku, kiedy opracowany przez jego członków utwór Błogosławieni miłosierni został wybrany Hymnem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przebojem "Nie mądrość świata tego" [Marana tha] grupa potwierdziła swój twórczy potencjał, zaś kolejnymi, takimi jak "Nie ma Go tu, wstał!", "Psalm 126" czy "Biada" – zyskała dziesiątki tysięcy fanów oraz miliony wyświetleń na YouTube’ie.
 

Koncert muzyki chrześcijańskiej z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.