Wiadomości z Rudy Śląskiej

Korty tenisowe przy ul. Energetyków zmienią się w parking

  • Dodano: 2024-03-15 12:00

Wielu mieszkańców Halemby aktywnie korzystało z kortów tenisowych, znajdujących się przy ulicy Energetyków. Jak się okazuje, już niebawem w ich miejscu powstanie parking. Dla wielu mieszkańców jest to bardzo dobra informacja, gdyż ta dzielnica od lat boryka się z problemami z brakiem miejsc parkingowych.

Koniec kortów na Halembie

Miasto zdecydowało – w miejscu kortów tenisowych przy ul. Energetyków powstanie wyczekiwany przez wielu mieszkańców parking. Jak wskazuje były wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer, powodem likwidacji kortów tenisowych był brak środków w postaci ok. 60 tys. złotych na remont ogrodzenia.

- Pod koniec lutego został ogłoszony przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego realizacji zadania Budowa parkingu w rejonie SP 15 przy ul. Energetyków”. W postępowaniu wpłynęły 3 oferty. Najtańsza opiewa na kwotę nieco ponad 58 tys. zł. – czytamy w poście Krzysztofa Mejera.

Na terenie kortów rozpoczęły się już pierwsze prace przygotowawcze w celu przekształcenia ich w parking.

Potwierdzenie z Urzędu Miasta

Zwróciliśmy się do rudzkiego magistratu z prośbą o potwierdzenie informacji przekazanych przez byłego wiceprezydenta. Słowa Krzysztofa Mejera potwierdził prezydent miasta, Michał Pierończyk.

- W 2021 roku korty tenisowe zlokalizowane w Rudzie Śląskiej przy ul. Energetyków ponownie zostały przekazane Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Pomimo zainteresowania kortami ze strony jednej z rudzkich organizacji pozarządowych, a później przeprowadzonymi 3 ustnymi nieograniczonymi przetargami, nie zgłosił się chętny, który wydzierżawiłby wymieniony obiekt nawet na czas nieoznaczony – przekazuje prezydent miasta.

Wskazuje, że decyzję o budowie parkingu miasto podjęło z uwagi na wymagające remontu ogrodzenie, brak zainteresowania najmem obiektu i prośby ze strony mieszkańców Halemby o budowę nowych miejsc parkingowych.

- W roku bieżącym w budżecie miasta Ruda Śląska zarezerwowano środki na przygotowanie dokumentacji technicznej budowy parkingu. Liczę, że w przyszłym roku nowy parking będzie dostępny dla mieszkańców. – dodaje.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Janusz

    Dlaczego Miasto nie zaopiekowało się kortami. Brak pieniędzy na ogrodzenie- śmiechu warte. Tyle kortów jest w Rudzie Ślaskiej i miejsc do uprawiania sportu,że można zaorać kort i zrobić parking na kilka samochodów/jeszcze go ogrodzić /. Masakra, na kogo my glosujemy.

  • Józek

    No nareszcie będzie gdzie auto postawić jadąc na działeczkę

  • Maks

    Idą wybory samorządowe. Macie okazję podziękować prezydentowi Pierończykowi. Ile ten człowiek musi zniszczyć by ludzie przejrzeli na oczy?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również