Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Kryształowy Sopelek" po raz siódmy

  • Dodano: 2019-01-30 12:15, aktualizacja: 2019-01-30 16:06

Wesołe piosenki, tańce i zabawy zaprezentowali uczestnicy Zimowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Kryształowy Sopelek". W Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie odbyła się już siódma edycja festiwalu, w której wzięło udział prawie sto dzieci z rudzkich placówek oświatowych. Oprócz rudzian swoje rozmaite talenty artystyczne zaprezentowali także najmłodsi z okolicznych miast.

"Kryształowy Sopelek" ma na celu promowanie talentów dzieci niepełnosprawnych, a także przełamywanie barier związanych z niepełnosprawnością. Udział w festiwalu, co roku, bierze kilkanaście placówek przedszkolnych i szkolnych oraz ośrodków głównie z Rudy Śląskiej, ale także miast ościennych. Pomysłodawcą i współorganizatorem jest Miejskie Przedszkole nr 40 z Rudy.

Na scenie dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty. Mogliśmy usłyszeć piosenki, zobaczyć efektowne tańce czy pokazy artystyczne. Każdy uczestnik otrzymał upominek, a wychowawcom przekazano prezenty dla całej grupy. Do tegorocznej edycji łącznie wystąpiło 139 uczestników z placówek oświatowych z Rudy Śląskiej oraz miast sąsiednich.

Wszystkim artystom gratulujemy odwagi i pięknych występów!

"Kryształowy Sopelek" po raz siódmy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również