Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski

 • Dodano: 2020-07-07 10:15

Wiceprezydent Rudy Śląskiej - Krzysztof Mejer poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski.

Druga tura wyborów prezydenckich coraz bliżej - zaplanowano ją na niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej kandydaci, którzy w pierwszym głosowaniu (28 czerwca) uzyskali najwyższe poparcie - urzędujący prezydent, popierany przez PiS Andrzej Duda (43,50 proc.) oraz prezydent Warszawy i kandydat KO Rafał Trzaskowski (30,46 proc.).

Przed II turą obydwaj kandydaci zabiegają o poparcie różnych środowisk. Rafał Trzaskowski może na nie liczyć również w Rudzie Śląskiej. Na fanpage'u wiceprezydenta Rudy Śląskiej pojawił się dzisiaj post, w którym Krzysztof Mejer popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej.

- W najbliższą niedzielę swój głos oddam na Rafała Trzaskowskiego. Dlaczego? Wbrew pozorom, to prosty wybór. Z dwóch kandydatów, którzy pozostali w grze, tylko on jest gwarantem przestrzegania Konstytucji RP i samorządności w Polsce. Nie mogę głosować na człowieka, który nie raz złamał konstytucję i który pozwala niszczyć polskie samorządy. Nie mogę głosować na przedstawiciela partii, która najpierw zabiera samorządom pieniądze, a potem pod płaszczykiem różnego rodzaju funduszy, oddaje je według własnego uznania... - pisze Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej zaznaczył, że nie jest fanem ani Koalicji Obywatelskiej, ani Prawa i Sprawiedliwości. Jego wybór nie ma być polityczny, tylko państwowotwórczy.

- Ciągle przed oczami mam rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy na jednym z targowisk, podczas której stwierdził, że to samorządy fundują mieszkańcom podwyżki opłat śmieciowych, a on daje im 13 emeryturę. Zapomniał, że rok wcześniej podpisał nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która tak naprawdę spowodowała kolejne podwyżki opłat. Powodów mojej decyzji mógłbym wymienić wiele, ale te są najważniejsze. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nie jestem ulubieńcem ani jednej, ani drugiej partii. Dlatego mój wybór nie jest polityczny, tylko państwowotwórczy. Zdjęcie zostało zrobione w pierwszych dniach kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Zostaliśmy (samorządowcy) wtedy zaproszeni na rozmowę przez prezydenta Warszawy o problemach śląskich samorządów. Żaden z kandydatów na takie spotkanie nas nie zaprosił. A teraz drodzy hejterzy do ataku... - napisał Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent pewnie doświadczony sytuacją sprzed kilku tygodni swoje oświadczenie zakończył słowami: "A teraz drodzy hejterzy do ataku...". Krzysztof Mejer nawiązał tutaj do sytuacji, kiedy prezydent Grażyna Dziedzic opublikowała na swoim fanpage'u zdjęcie z Rafałem Trzaskowskim. Pod postem prezydent Rudy Śląskiej pojawiło się wiele wulgarnych komentarzy. W niektórych grożono prezydent nawet śmiercią. Czy i tym razem sytuacja się powtórzy? Myślicie, że oświadczenie Krzysztofa Mejera wzbudzi duże emocje?

Czytaj więcej: Fala hejtu wylała się na prezydent Rudy Śląskiej po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim

Zobacz także

Komentarze (158)    dodaj komentarz »

 • dobry komuch pisowski

  CIEKAWE, CZY MIESZKAŃCY RUDYŚLĄSKIEJ AGŁOSYJĄ ZA WARSZAWSKIM I KRKAKOWSKIM OBROŃCOM PEDOFILÓW

  • dobry komuch pisowski
   2020-07-10 09:10
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ny fandzol

  Bez ciebie ciela godo.

 • Darek

  "Niezależna" politycznie Krzysztof i Grażyna po następnych wyborach w Rudzie Ślaskiej was W tym mieście nie ma!!!!

 • wyborca

  100 procent ,P.Grażyna i tak już odejdzie , szkoda mi tylko Pierończyka ,że go w to wrobili .Mejer niech idzie w siną dal i nigdy więcej tu nie wraca .Głowę daję ,że to on namieszał w głowie niezależnej dotąd p.prezydent.Nie wiem kto wygra wybory , natomiast jestem przekonany ,że nasza dwójka prezydencka zamiast pomóc swym poparciem dla Trzaskowskiego tylko mu zaszkodzi.Zresztą zobaczycie wyniki wyborów w mieście.

 • obywaten

  Komuch komucha popiera. Niech gorolami w warszawie rządzi

 • dobry komuch pisowski

  nie obrażaj pis w którym jest najwięcej komuchów

  • dobry komuch pisowski
   2020-07-10 07:44
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • AntyCzask

  Nych popiyro nawet Biedronia ale te poglądy polityczne mioł zostawić ino do siebie.

 • boluś

  JA' odpady na terenie po Elektrowni na Halymbie miały być przywożone na zasadach komercynych tzn.kto da więcej? Zewsząd! Wystarczy prześledzić historia dzierżawców tego terenu. Istotno rola w tym wałku odgrywoł Mejer i jego Mentor Mercik/wtedy vice marsz.woj.śląskiego/ Próbowali gno.e zrobić objazd do tego terenu łod Mikołowa. Na szczyńście po somsiedzku miyszkajom normalni ludzie.

 • boluś

  Na Rudzie śladem [...]ianych zainteresowań Mejera idom deweloperzy.Tereny przy Chryzantem i Porębskiej od lat użyźniane boły gów..m z oczy[...]ni sorki' osadami ściekowymi. Przy basenie dolij śmierdzi'choć intensywnie przesypujom. Staro prowda na gów..e lepij rośnie abo kwitnie' nawet deweloperka.

 • Olek

  Ruda już dryfuje na mieliznę... dwaj sternicy wyskoczyli za burtę... wstyd...że głosowałem kiedyś na Grażynę...i jej zastępcę..

 • Endriu

  A co mnie to obchodzi na kogo ten gość głosuje a on sam nie ma poparcia w Rudzie Śląskie. W sumie to taka polityczna PROSTYTUCJA aby wywierać presję na mieszkańcach my wyborcy mamy swoje rozumy i swoje sumienia i my sami wiemy co dla nas dobre.!!!

 • rychu

  " mamy swoje rozumy" dla tego kiedyś tam głosowaliśmy na Tymińskiego, a do sejmu wybraliśmy partię przyjaciół piwa i pozwoliliśmy wrócić komunie chwilkę po jej obaleniu, myślę że rozum w narodzie nie za bardzo jest eksploatowany

 • Jiko

  Duża część Polaków nie używa rozumu. Wystarczy że ktoś im da zapomogę za nic i już sprzedana duszyczka.

 • wyluzuj

  Rychu nie potrzebnie czepiasz się niuansów

 • daremny trud

  Pani Dziedzicowej już na niczym nie zależy ,w każdej chwili może iść na emeryturę.Ale czy miastu jest dziś potrzebne kumoterstwo obojętnie z którymś z tych kandydatów.To było głównym atutem naszej p.Prezydent do tej pory ,że była ponad partyjna , dzięki czemu też prawdopodobnie wygrała wybory.Co ma dać takie obnoszenie się teraz ze swoją sympatią do kogoś , którego nie da się ścierpieć , który ma w swoim programie m.in likwidację kopalń.Po pierwsze nawet jak Trzaskowski wygra przeciw sobie będzie miał większość w sejmie , więc sam nic nie zrobi , a jedynie będzie mógł blokować wszelkie ustawy rządowe .I to będzie robił .Jaka z tego będzie korzyść dla naszego miasta , no to może niech się nasi włodarze wypowiedzą .Jak wygra Duda , to więcej niż pewne ,że te ostatnie nagonki na Pis ze strony naszego miasta na tym się niekorzystnie na nas odbiją .Jednym słowem zafascynowani tak tym cwaniaczkiem z Warszawy nasi prezydenci miasta nawarzyli sobie piwa , które wkrótce będą musieli wypić.Trzaskowskiemu i tak nie pomogli a ciągnąć się to będzie za nimi do końca kadencji (ostatniej na szczęście)

 • Amen.

  Tt

 • TeodorZieba

  Widać te desperackie ruchu ze strony Trzaskowskiego, który szuka głosów gdzie się da!

 • Leo

  Obaj kandydaci szukają głosów gdzie się da, to raczej normalne

 • rychu

  nie wiem czy to pochwała czy nagana, bo jeśli nagana to gdzie niby ma szukać głosy, a pan Andrzej Duda to niby co robi?

 • Ja

  A ja mam pytanie , skad przyjeżdżały odpady które miały być składowane na poelektrownanych terenach ?

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.