Wiadomości z Rudy Śląskiej

Letnie BAJKOLONIE w In-nym Dom Kultury za nami!

  • Dodano: 2023-08-01 08:15, aktualizacja: 2023-08-01 08:37

In-ny Dom Kultury, w czasie tegorocznych wakacji, przygotował pięć tygodni półkolonii letnich, w których wzięło udział 258 młodych mieszkańców Rudy Śląskiej. W tym roku zaproszono wszystkie dzieci do BAJKOLONII - wspaniałej i kolorowej krainy, gdzie mieszkańcy byli dla siebie koleżeńscy i mili.

Śląskie Lato Pełne Bajkowych Przygód - podsumowanie Bajkolonii 2023

Codziennie rano dzieciaki były witane przez znane postacie bajkowe, m.in. Myszkę Miki, Myszkę Mini, Tygryska, itp. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc, takich jak Kopalnia Ignacy w Rybniku, Śląskie Wesołe Miasteczko "Legendia", "Dream Park" w Ochabach, "Twinpigs" w Żorach czy słynną "Energylandię". Przez całe półkolonie odbywały się różnego rodzaju aktywności zarówno sportowe, jak i artystyczne. W tym roku uczymy się m.in. pleść z trawy, robić mydełka, samodzielnie tworzyć spersonalizowane podkładki drewniane, oraz tworzyć koralikowe ozdoby.

Dzieci brały udział w Warsztatach Szaleństwa Rurkowego, Kulinarnych "Zdrowo i Kolorowo", Warsztatach Pszczelarskich "MiodoweLove" i wielu innych. Odbyło się także programowanie klocków Lego oraz druk 3D. W czasie półkolonii placówkę odwiedzili przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, bo bezpieczeństwo i dobra zabawa są najważniejsze.

Realizacja całego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu Miasta Ruda Śląska. Zapraszamy do zobaczenia naszych wspomnień na profilu FB: https://www.facebook.com/InnYDK

Letnie BAJKOLONIE w In-nym Dom Kultury za nami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również