Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Liderki lokalnych kół PO i Nowoczesnej zawarły porozumienie o współpracy

  • Dodano: 2019-07-11 13:30, aktualizacja: 2019-07-11 19:05

Liderki lokalnych kół PO i Nowoczesnej zawarły w ubiegłą sobotę porozumienie o współpracy. Współpraca pomiędzy tymi ugrupowaniami obejmować będzie swym zakresem obszar naszego miasta.

Urszula Koszutska (PO) i Patrycja Pluta-Szymajda (.Nowoczesna) podczas sobotniego spotkania w Rudzie Śląskiej podpisały porozumienie o współpracy pomiędzy kołami. Jak czytamy w oficjalnym piśmie "celem współpracy jest przyspieszenie rozwoju miasta poprzez wypracowanie optymalnych stanowisk w rozwiązaniu miejskich problemów oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw gospodarczych i społecznych".
 

Celem porozumienia jest budowanie i integrowanie mieszkańców ponad podziałami, wokół idei samorządności. Oczywiście, zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą na rzecz pozytywnego rozwoju lokalnego środowiska i to w różnym zakresie. Zatem planujemy spotkania i projekty skierowanie do różnych grup odbiorców. Pragniemy rozmawiać m.in. o potrzebach i oczekiwaniach w zakresie jakości powietrza, przedsiębiorczości, ale także etyki, zdrowia i edukacji. Jesteśmy także otwarci na propozycje wypływające z tzw. terenu. Wiemy, że ludzie wiedzą najlepiej, czego potrzebują, to Ich głos będzie dla nas najpoważniejszy - mówiła Urszula Koszutska, przewodnicząca Koła Środowiskowego Platformy Obywatelskiej "Przedsiębiorcza Ruda Śląska".

Oba ugrupowania deklarują wolę współpracy z władzami miasta Ruda Śląska na zasadach partnerskich. Podczas sobotniego spotkania obecni byli wiceprezydent Anna Krzysteczko oraz wiceprezydent Michał Pierończyk. Także niektórzy radni popierają podpisanie porozumienia pomiędzy lokalnymi kółami PO i Nowoczesnej.

Cieszę się z tego porozumienia! Najważniejsze jest miasto - bez względu na prywatne sympatie i antypatie. Czuję, że wreszcie coś się zmieni. Kibicuje Wam, mocno! - napisał na swoim profilu Facebook'owym radny Rafał Wypior.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • pitu pitu

    T.W.A

  • pracownik lipcowy

    Czy na zdjęciach jest choć jeden przedsiębiorca? ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.