Wiadomości z Rudy Śląskiej

Noga z gazu! Dziś drogówka prowadzi działania "Prędkość"

  • Dodano: 2021-05-14 13:15

Dziś rudzcy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości i nie dostosowywanie jej do warunków na drodze jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Rudzcy policjanci przypominają kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

policjant z miernikiem prędkości

Akcja "Prędkość" w Rudzie Śląskiej

Policjanci z Rudy Śląskiej sprawdzają dziś, z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami naszego miasta. Szczególną uwagę zwrócą na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych. Jak zwykle policjanci będą bardzo surowi dla nietrzeźwych kierujących. Zadaniem policjantów podczas działań „prędkość” będzie przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów.

Poprzez kolejne działania mundurowi chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale przede wszystkim na co dzień. Istotne jest również uświadamianie wszystkim kierujących, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kierownik

    Deszcz zakończył ich akcje ;) postali może pół godziny - jedni na Nowary, drudzy na Górnośląskiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.