Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogolił brodę i włosy, by zmylić policję. 55-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie za kradzież z włamaniem

  • Dodano: 2023-03-29 13:00

Dzielnicowi z rudzkiej jedynki zatrzymali 55-latka, który skradzioną kartą płacił za swoje sprawunki. Mężczyzna, kiedy dowiedział się, że interesują się nim policjanci, ogolił brodę i włosy myśląc, iż pozostanie nierozpoznany. Sprawca jednak się mylił i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak zmiana wyglądu nie pomogła złodziejowi...

Do komisariatu w Rudzie zgłosił się mężczyzna, któremu zniknęła karta płatnicza, którą ktoś płacił w sklepach na dzielnicy. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili miejsca, gdzie dokonywano płatności. Mundurowi zabezpieczyli nagrania z kamer monitorujących sklepy i w każdym z nich pojawiał się ten sam brodaty mężczyzna. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania, w które włączyli się dzielnicowi. Policjanci rozpytywali na dzielnicy o mężczyznę, który najwidoczniej był jej mieszkańcem. Informacja o tym, że jest szukany przez policję, dotarła również do złodzieja, który mając nadzieję być nierozpoznanym, ogolił brodę i głowę na łyso. Nic to jednak nie dało, został rozpoznany przez rudzkich dzielnicowych po kurtce, której nie zmienił. 55-latek doprowadzony do komisariatu nie miał nic na swoją obronę, jak tylko przyznać się do kradzieży karty i płacenia nią za zakupy.

Śledczy ustalili, że złodziej i pokrzywdzony był w jednym czasie u wspólnych znajomych, gdzie doszło do kradzieży karty. Za kradzież i włamanie na konto, dzięki któremu sprawca dokonał 8 płatności, zanim karta została zablokowana przez właściciela, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 55-letniego rudzianina zadecyduje wkrótce prokurator i sąd.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Barbara

    Ciekawe gdzie byli jego rodzice !?

  • Azer

    Brawo gonic to …

  • Rudolf

    Mógł założyć opaskę na oczy jak Zorro. Wtedy nikt by go nie poznał.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również