Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ograniczenia dotyczące korzystania z terenów zielonych dotyczą także cmentarzy

 • Dodano: 2020-04-03 13:15, aktualizacja: 2020-04-04 09:38

Zbliżający się czas Wielkiego Tygodnia, to obok Święta Zmarłych okres, gdy Polacy częściej odwiedzają groby bliskich. W tym roku to będzie jednak utrudnione. W Polsce wprowadzono stan epidemii, a w związku z tym szereg obostrzeń. Ograniczenia dotyczące korzystania z terenów zielonych dotyczą także nekropolii.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe ograniczenia związane z epidemią. Wśród nich znalazł się między innymi ograniczony dostęp do parków, miejsc rekreacji, zamknięcie hoteli, wprowadzenie limitu osób przebywających jednocześnie w sklepie, rozszerzenie kwarantanny domowej, oraz dodatkowe wymogi w miejscach pracy. Nowe obostrzenia dotyczą także cmentarzy.

Władze Rudy Śląskiej poinformowały dzisiaj, że zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody terenami zielonymi są również cmentarze. Dlatego obowiązujące do 11 kwietnia br. ograniczenia dotyczące korzystania z takich terenów dotyczą także nekropolii.

- Informujemy, że zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody terenem zielonym są również cmentarze. Dlatego obowiązujące do 11 kwietnia br. ograniczenia dotyczące korzystania z takich terenów dotyczą także nekropolii. Przypominamy więc, że w tym czasie nie powinniśmy odwiedzać grobów najbliższych, z wyjątkiem uczestnictwa w pogrzebach - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Komentarze (98)    dodaj »

 • 2022

  Po...by ino mogli takie cos wymyslic cmentarz jest miejscem kultu religijnego.I ZADNA WLADZA nie ZABRONI mi tak lazic.A jak co to myk przez plot i gitara. A mandatem niech sie podetra te zaklamane mo....y

 • rex

  Cmentarz jest miejscem pochówku a nie kultu religijnego. Chyba że twoj bliski po smierci został uznany za świętego.

 • Wdowiec

  Pocałujcie mnie w i tak będę chodził do mojej zmarłej żony, kto mi zabroni.

 • apek

  Panie wiceprezydencie dzisiaj objechalem cmentarze wirek oba zamkniete halemba oba otwarte bielszowice zamkniety nowy bytom oba otwarte i jest czynna sprzedaz kwiatkow czy ruda to sa dzielnice wybrane czy to jest jedno miasto i jedne postanowienia panie wiceprezydencie Mejer

 • urna

  Park Pamięci też zamknięty, wiadomo oprócz pogrzebów ten biznes w dobie koronawirusa dopiero się rozkręca.

 • Ika11

  Panie wice to ciekawe z cmentarzami mam rozumiec ze wszystkie powinny byc zamknięte albo jakies godziny wyznaczone czy pan nie ma zmarlych na cmentarzu

 • antym

  Ma zmarłych na cmentarzu a cmentarz jest na Kaszubach.

 • grzegorz

  W rozporządzeniu chodziło bowiem - uwzględniając cel regulacji - o tereny zielone służące rozrywce. Zaś w przypadku wizyty na cmentarzu trudno mówić o zabawie.– Rozporządzenie nie wprowadza zakazu wstępu na cmentarze. To decyzje leżące w gestii zarządców – potwierdza Piotr Müller, rzecznik rządu.Zarazem nie można wykluczać, że za kilka dni zostanie wprowadzony obowiązek zamknięcia nekropolii oraz zakazany wstęp na nie.

 • DXD

  Boja sie chodzić po cmyntorzach bo tam zajyżdżo śmierciom i że potym jakiś niyboszczyk pociongnie mie za noga do dziury i zrobi mi małego gnoma , godom wom tak mie straszyli niyboszka starka, co wom powiym ,to wom powiym mie straszyli niyboszczykym a wos teras i tukej Rzond Polski , pyrsk.

 • Mara

  Jak byłam mała, to pamiętam jak kiedyś przed snem płakałam babci ze boję sie duchów i ciemności. I babcia powiedziała mi wtedy: jedyne kogo powinnaś sie bać to innych ludzi, duch nie zrobi Ci krzywdy tylko drugi człowiek. I to jest straszne ale prawdziwe....

 • Rambo

  DXD.... oj to coś z toba jest nie tak jak ty sie boisz nieboszczykow i cmentarze musisz mieć sporo złego na sumieniu... bo to nie zmarlych trzeba sie bac a żywych

 • DXD

  Czytej teksty ze zrozumiyniym ,a potym pisz komyntarze.

 • zzzzzzzz

  buntujcie się spacerujcie a na kerchow Wos zaniesą

 • Rozum a nie tv

  Jak wierzysz w bujdy i to co godajum w tv to powodzenia.

 • ola

  Na kerchof to nas wszystkich wyniosą ale przed tym wszyscy zaliczą waryjatkowo .

 • Do Ola

  Ny szalej wariatko!

 • Dałek

  Na stronie rządowej w dziale gdzie są pytania i odpowiedzi..pisze że samemu można np wyjść na rower jednorazowo..A zamknięte sa parki itp...Nic o cmentarzachAle w NASZ MIEŚCIE sobie chyba ktoś wymyślił jak policja może sobie dorobić jeszcze?! Bo rozumie jak tam pójdzie więcej ludzi itp..ale jak każdy kto chce pójdzie na moment zapalić np. i jak będzie widział że obok odwiedzanego przez niego grobu są ludzie, i normalnie pomyśli..a to zaczekam pójdę jak Ci odejdą itp...To będzie zdroworozsądkowe. Ale miasto chyba chce zarobić, bo jak nie jeżdżą auta, jest mniej mandatów..to trzeba wymyślić nowe. Aha...i jeszcze jedno...jakieś parę dni temu..na "kątach" obok komisariatu przechodziła grupka młodzieży ok 7 osób, same chłopaki..i jakoś t nikt nie zareagował...może się wystraszyli Ci w środku?

 • Hajnel

  Gdy tak slucham tych słow w telewizji Zostań w domu, zostań w domu.......i stąd moje pytanie dlaczego nasz P. Prezydent nie stosuje sie do tych zaleceń a jeżdzi po Polsce ze swoją kampanią wyborczą, czy on się nie boi że się zarazi... nie mi to ktoś wytlumaczy mądrale?

 • Olo

  On się poświęca dla nas. Życie ryzykuje...

 • Wiktor

  Telewizji się nie ogląda drogi panie po prostu robią wodę z mózgu ,RTV o każdej godzinie robi pranie szarych komórek przeciętnego obywatela ,zastraszanie ,zakazywanie pod wysoką karą , po prostu terror psychologiczny i to tyle w temacie,pozdrawiam wszystkich zastraszonych.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również