Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ograniczenia dotyczące korzystania z terenów zielonych dotyczą także cmentarzy

 • Dodano: 2020-04-03 13:15, aktualizacja: 2020-04-04 09:38

Zbliżający się czas Wielkiego Tygodnia, to obok Święta Zmarłych okres, gdy Polacy częściej odwiedzają groby bliskich. W tym roku to będzie jednak utrudnione. W Polsce wprowadzono stan epidemii, a w związku z tym szereg obostrzeń. Ograniczenia dotyczące korzystania z terenów zielonych dotyczą także nekropolii.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe ograniczenia związane z epidemią. Wśród nich znalazł się między innymi ograniczony dostęp do parków, miejsc rekreacji, zamknięcie hoteli, wprowadzenie limitu osób przebywających jednocześnie w sklepie, rozszerzenie kwarantanny domowej, oraz dodatkowe wymogi w miejscach pracy. Nowe obostrzenia dotyczą także cmentarzy.

Władze Rudy Śląskiej poinformowały dzisiaj, że zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody terenami zielonymi są również cmentarze. Dlatego obowiązujące do 11 kwietnia br. ograniczenia dotyczące korzystania z takich terenów dotyczą także nekropolii.

- Informujemy, że zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody terenem zielonym są również cmentarze. Dlatego obowiązujące do 11 kwietnia br. ograniczenia dotyczące korzystania z takich terenów dotyczą także nekropolii. Przypominamy więc, że w tym czasie nie powinniśmy odwiedzać grobów najbliższych, z wyjątkiem uczestnictwa w pogrzebach - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Komentarze (98)    dodaj »

 • pomojemu

  Chciałbyś być na jego miejscu ?to po pierwsze , po drugie on nie musi robić kampanii ,sondaże mówią wszystko , dlatego opozycja kombinuje na wszystkie strony by przełożyć te wybory , bo to ich jedyna szansa .Za kilka miesiące wszystko tak jak na całym świecie się będzie sypać , wtedy łatwiej coś będzie naobiecywać i nawytykać .Mnie to akurat wisi kto będzie prezydentem ale na tą nienawiść między rządzącymi a opozycją już się na da patrzeć , a do tego sympatycy jednych i drugich też jakby mogli to by się pozabijali .Co się jeszcze musi wydarzyć by w końcu wszyscy zrozumieli ,że Polska jest jedna i trzeba o nią walczyć wspólnie .Dziś rządzi ten , jutro tamten , dziś opluwacie jednego , potem będziecie opluwać innego .

 • alarm

  W sobotę w każdym województwie było po kilka lub kilkanaście przypadków zarażenia na śląsku uwaga! 125 !A wy dalej oszołomy się buntujcie ,że macie ograniczoną wolność ,że macie prawo iść na cmentarz itd.

 • Apis

  Jasne że mamy prawo,a oszolomem to Ty jesteś

 • Brak wyobraźni

  To jeszcze nic liczba ta wzrośnie w kolejnym tygodniu bo temp. ma wskazywać 20 stopni. Zakazy będą na bank nie przestrzegane przez liczne grono turbo debili typu: spacerowicze, rodziny 500+, biegacze, kolarze, hieny cmentarne, leśnych, meneli, imprezowiczów ogródkowych itp. Strach się bać po tych ekscesach wirus jeszcze bardziej się rozprzestrzeni.

 • przestroga

  Czytając większość komentarzy ,aż się wierzyć nie chce ,że ich autorzy mogą być tak mocno nieświadomi sytuacji .To tylko źle wróży i to nam wszystkim w obliczu narastającej epidemii .Mógłbym tu rozwijać w nieskończoność to wszystko o czym by się wydawać powinni wiedzieć wszyscy. Ale to zostawmy ekspertom .Chciałem jedynie przemówić wszystkim do rozsądku , choć znając niektórych to jest to moja daremna gadka . W murach szpitali dzieją się prawdziwe dramaty i heroiczna walka o życie pacjentów .Tę walkę toczy narażający swoje życie personel medyczny .Ty jeden z drugim jesteś daleko od tego , nie widzisz nic złego w tym ,że sobie pójdziesz na cmentarz czy na spacer , bo idziesz sam , nie robisz tłumu .Gdyby tym tokiem myślenia posługiwali się wszyscy ,to za niedługo na ulicach w parkach i winnych miejscach znów były by skupiska ludzi .Wirus co widać na przykładach innych państw jest w takich sytuacjach bezwzględny z łatwością przenosząc się na innych .Czy nie dochodzi do was ,że odizolowanie się jak to jest możliwe od skupisk ludzkich to ograniczenie przypadków zakażenia a tym samym danie pewnego komfortu , jeżeli tak to można w ogóle nazwać szpitalom , które już i tak są w niezwykle skrajnie ciężkiej sytuacji .Więc jak wychodzisz z domu , choć nie musisz ,miej to w głowie ,że inni ryzykują swoje życie ,żeby ratować innym , a ty właśnie beztrosko sobie wychodzisz , bo masz to w nosie .Otrząśnijcie się ludzie ! bo każdy obserwuje codziennie statystyki i widzimy ,że tu nie ma nic do śmiechu .

 • pioler

  No gryfnie, czyli jak ida do sklepu i jes nołokoło ze 20 ludzi, to może być. Ale jak już puda do moi omy na kerhow, kaj nikogo niy ma to mi sie dostanie? Trocha śmiyszne, trocha straszne..

 • siedź w doma

  Ani śmieszne ani straszne tylko głupiutkie .I tak myślących ludzi jak ty i tych co ci dali zielono łapka należy się bać .Bo wy albo nic nie rozumiecie albo po naszymu sie stawiocie. Przecież wiadomo ,że ludzie i chodzą do pracy i muszą też chodzić do sklepu .Tu chodzi o maksymalne ograniczenie wyjścia z domu .Ty chcesz iść do omy na cmentorz drugi chce iść do łogrodka , inny sie polotać .Jeszcze inny widzi z okna że ktoś tam loto , to sie powie , to jo tyż sie polotom itd.To tak samo działo jak koronawirus ino w drugo strona .Tu chodzi o to by nie dawać szansy temu wirusowi .Wiadomo ,że jest spora grupa nosicieli wirusa bez objawów .Pódziesz do ty omy bydziesz kogoś takiego mijoł we fortce ,... i wszystko sie może wydarzyć .Potem pódziesz do opy pedzieć mu zęś boł u omy na kerhofie i ten opa tyż chyci to paskudztwo..Tłumaczę to jak małemu dziecku ale czy do was nie przemawiają obrazy z Włoch gdzie umiera codziennie tysiąc osób a dziesiątki tysięcy się zaraża.Z czego ,że w doma siedzą ? chyba nie .Ograniczając wyjścia z domu spowalniamy rozprzestrzeniający się wirus .Nie szukajmy dla siebie ważnych powodów żeby wyjść z domu .Twoja oma jakby umiała ci to powiedzieć , wierz mi że by ci powiedziała .Niy synecku , siedź w doma nie przichodź do mie terozki .

 • Mietlora

  Pioler, ja w takich czasach prziszło nom żyć. żodyn sie ny spodziywoł, że coś takigo nos spotko. Siedza z ż...w doma. Oma cały czos bydzie czekać na ciebie ny pitnie z kerhowa. Dej pozor, po leku ta zaraza przyndzie.

 • rvin

  Tak samo jak nie idzie wylyźć popyndalować na kole. Fto mie zarazi abo kogo jo zaraża jak śmigna kole niego i ani mie nie powonio.

 • Madzia

  Ślązaku Polacy cię nie rozumieją co ty piszesz .

 • do Madzia

  Ty masz czelność się odzywać? My są Ślonzoki u siebie, ty nom franca ny zabronisz godać po naszymu. Ny rozumisz to wio na inne gorolskie forum.

 • rvin

  I dlatego piszę to na stronie Rudy Śląskiej a nie na ogólnopolskim portalu.Poza tym odpowiadam na post pisany w takim samym języku, więc nie widzę powodu do zdziwienia.

 • Cast

  Pioler, zrozum że chodzi o to żeby ludzie nie chodzili wszędzie, gdzie się da. Ty pójdziesz na cmentarz, drugi do parku , trzeci do lasu, czwarty na rower z rodziną itd. Co, może mają Ci sklepy zamknąć?? Co jeden to mądrzejszy na tym forum, jak ktoś się zaraził to potem pretensje do całego świata.

 • Puenta

  Dokładnie niektórym ofiarą tego wirusa rozpuściło się serce i płuca umierali w męczarniach. Skutki uboczne mogą być w postaci zakrzepu mózgu lub paraliżu. Jak ktoś chce to nich bagatelizuje zakazy ale nas mądrych ludzi przestrzegających zasad nich nie zaraża.

 • rvin

  Ofiarom. Gramatyka się kłania. Ofiaro..

 • rvin sam jesteś ofiarą

  Tobie się kłania celownik ofiarom. Sam nie wiesz jak się pisze a chcesz mnie pouczać.

 • rvin

  "niektórym ofiarom" zapewne biedaku umysłowy miałeś na myśli, ale jak się nie ma argumentów to najlepiej opluć no nie?

 • Puenta

  Sam zacząłeś mnie pierwszy nie słusznie opluwać ten twój komentarz jest skierowany w twoją stronę. Już z tobą nie polemizuję bo nie warto z takim bez mózgiem wdawać się w dyskusje. Nie pozdrawiam.

 • Puenta

  Nie piszesz na temat to jeszcze gorzej niż popełnić błąd.

 • rvin

  W sumie możemy się umówić że gramatyki nie ma, no bo co to za różnica czy Chorzów czy Hożuf. Byle pisać na temat.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również