Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z Rudy Śląskiej w święta zatrzymali 15 poszukiwanych!

 • Dodano: 2023-04-12 09:30, aktualizacja: 2023-04-12 10:33

W ciągu ostatniego weekendu policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 15 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymani trafili już do aresztów lub zakładów karnych, a niektórzy zdecydowali się zapłacić grzywnę, za którą byli poszukiwani.

Złapani na gorącym uczynku - policja z Rudy Śląskiej zatrzymała 15 poszukiwanych

Okres świąteczny to czas szczególnie wytężonej pracy dla policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te celowo ukrywają się przed policją, aby uniknąć kary za swoje przestępstwa. Często zmieniają miejsce zamieszkania i pracy, ukrywając się u znajomych lub rodziny. Święta są dla policjantów najlepszą okazją na zatrzymanie poszukiwanych, którzy odwiedzają swoich bliskich, ale wymaga to wytężonej pracy. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policja z Rudy Śląskiej zatrzymała aż 15 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Święta nie oznaczają dla policjantów czasu wypoczynku, a wręcz przeciwnie – to okres wzmożonej pracy.

Statystyki z poprzednich lat pokazują, że to właśnie w tym okresie zdarza się najwięcej zatrzymań poszukiwanych, szczególnie tych, którzy ukrywają się za granicą. Wielu z nich ma zasądzony pobyt w zakładach karnych za niezapłacone grzywny, których kwoty niejednokrotnie nie przekraczają 1000 złotych. Niestety, zaległości wobec wymiaru sprawiedliwości nie przedawniają się i mogą skutkować karą więzienia, która jest nieuchronna.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Mieszkanka

  Hitem jest dla mnie to, że ktoś broni tych patusów i pisze pdw i hwdp. Złodziej to nie przestępca? To oby ten złodziej ukradł ci telefon albo rowerek twojemu dziecku. Hipokryci. Jeśli się coś zrobiło nielegalnego to trzeba mieć jaja i umieć ponieść konsekwencje swoich czynów, a nie uciekać.

 • Adam

  Zwykły człowiek gdyby skasował na kasie samoobsługowej cukierka o wartości 1zł a skasowałby go jako innego cukierka o wartości 80 gr. , to zgodnie z polskim prawem odpowiada za oszustwo i grozi mu za to do 8 lat więzienia, Marek Sasin przewalił na wybory kopertowe 70 milionów zł. i czy dostał za to jakąś karę? jest według prawa przestępcą którego ściga policja ? odpowiedź brzmi nie. W naszym kraju drakońskie kary są tylko dla zwykłych ludzi , taka to jest sprawiedliwośc i równość wobec prawa.

 • Leao

  Hahaha weź wyjdz i zamknij za sobą drzwi

 • rudzianin

  Wow ,a ci co kradną miliony dalej cieszą się wolnością !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również