Wiadomości z Rudy Śląskiej

Politycy z całej Polski komentują wyniki wyborów w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2022-09-12 12:45, aktualizacja: 2022-09-12 15:43

O gorączce wyborczej w naszym mieście było głośno w całej Polsce. Sytuację śledzili najbardziej rozpoznawalni ogólnopolscy politycy. Tuż po ogłoszeniu wyników, w mediach społecznościowych zawrzało. Większość polityków nie ukrywa swojej radości, iż do II tury nie zakwalifikował się Marek Wesoły, poseł PiS.

Wszystkie oczy zwrócone w stronę Rudy Śląskiej

Za nami pierwsza tura wyborów na prezydenta miasta. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości – konieczne jest przeprowadzenie drugiej tury. Do walki o fotel prezydenta ostatecznie staną Michał Pierończyk oraz Krzysztof Mejer. Gorzki smak porażki musiał przełknąć Marek Wesoły, polityk mocno związany z Rudą Śląską, swoim rodzinnym miastem. 

Wybory w naszym mieście bacznie obserwowali czołowi polscy politycy, którzy głośno udzielali poparcia kandydatom. Tuż po opublikowaniu wyników badania exit poll, na Twitterze oraz Facebooku pojawiło się mnóstwo postów dotyczących wyborów. Głos zabrali zarówno lokalni, jak i ogólnopolscy politycy.

Dariusz Joński - Poseł na Sejm VII i IX kadencji Sejmu RP, Koalicja Obywatelska

 

Łukasz Kohut – Europoseł, śląski polityk

 

Tomasz Lis - publicysta

Borys Budka - wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej

 

Jan Strzeżek - Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie

Wojciech Król - Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

 

Piotr Szumlewicz - Przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa

Maciej Kopiec – Poseł na Sejm RP, współprzewodniczący Nowej Lewicy w województwie śląskim

Janusz Korwin-Mikke – prezes partii KORWiN

Grzegorz Schetyna - Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Szymon Danielczyk - Członek Zarządu Polska 2050 Śląskie

Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca

Urszula Koszutska - radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego

Komentarze (29)    dodaj »

 • Rudzianka

  Budka, lis i inni żebyście się tak po wyborach cieszyli i dbali o Rudę Śląską, a nie wyśmiewaliscie i naraz wiecie gdzie znajduje się Ruda Śląska

 • 62ks

  Łukasz Kohut europoseł Lewicy notorycznie plujący jadem w europarlamencie na polski rząd rządający wstrzymania wypłat z KPO dla Polski, do tej pory mieli Rudę Śląską tam gdzie słońce nie dochodzi a teraz, znawcy, fachowcy tylko pytam od czego. Panowie zajmijcie się swoim ogródkiem a nie Rudą Śląską to was przerasta. Żałuję że Pan Wesoły nie wygrał choć na niego nie głosowałem utarło by to nosa tym.,, fachowcom,,.

 • Kogut

  Ostatnio europoseł Jaki zjechał tego Kohuta,że aż miło .Taka zakała chce się wypowiadać na temat naszego miasta.Wsyd tylko dla Śląska przynosi.Skąd oni go w ogóle wytzasmęli

 • Wyborca

  Ja pitolę te celebryty to same popaprańcy i pajace take paciuloki

 • fajerberga

  A PO od kilku lat nie ma żadnego programu tylko czeka na jakąś wpadkę rządzących aby podburzać i straszyć ludzi bo może dostaną kilka % więcej. A elektorat wszystko łyka jak pelikany. PO powinno brać udział w wyborach do Bundestagu a nie Polskiego sejmu.

 • Piotr

  Na jakąś wpadkę? Afera goni aferę

 • Mieszkaniec

  Piotr nie oglądaj już TVN bo ci zryli beret

 • xyx

  Celebryci i inne osobistości telewizyjne teraz się maja czelność wypowiadać o Rudzie śląskiej , nie tak dawno to nie jeden nie wiedział gdzie jest takie miasto. Rudzianie wybrali tak jak uznali za słuszne , nic do tego osobom nie mieszkającym w tym mieście .TO SĄ WYBORY MIESZKAŃCÓW RUDY Śl. !!!!!!

 • Rudzianin

  Brawo za trafna opinie.Teraz wszyscy wiedza gdzie jest nasze miasto Farbowane lisy Neo komuna Sodomici i inne wyrzutki z Targowica na czele

 • AntyPO

  Schetyna - to dobry znak przed wyborami parlamentarnymi, tak rzecze.Dobre! Ale ty człowieku jesteś oderwany od rzeczywistości.Rudzianie wybrali swojego ,sprawdzonego już kandydata i zapewniam cię ,że nie dość ,że nikt nie kierował się waszym poparciem to jeszcze wielu z nas wyborców PISU głosowało na Pierończyka i oczywiście w swoim czasie zagłosujemy na PIS.Nie gorączkuj się tak więc aparatczyku.. I nie przypisujcie sobie czyjegoś sukcesu .Wystarczy ,że przykliliście się do kandydata ,który z wami nie ma nic wspólnego.Przepraszam ma.To PO w okresie urzędowania p.Dziedzic,i m.in Pierończyka gnębiło ich niemiłosiernie,organizując m.in. referenda w sprawie odwołania tej ekipy rządzącej

 • Adam

  Zagłosujecie... Czyli ty i twoja rodzina.

 • mieszkaniec

  Radość PO ,ale którego ? może wyjaśni to nam radna sejmiku p.Koszutska , która tak sie obnosi ze zwycięstwem P.Pierończyka .A więc tego PO , które przez 12 lat dręczyło ekipę p.Dziedzic w której znajdował się Michał Pierończyk i robiło wszystko by rozwalić tę władzę miejską ,tego PO które weszło nawet w koalicję z Pisem by tego dokonać , czy tego PO którego przedstawiciel Andrzej Stania jednoznacznie poparł w wyborach kandydata Pisu -Marka Wesołego ! A może tego PO , które przypomniało sobie o naszym mieście tuż przed wyborami i nie pytane poparło niezależnego kandydata , tylko dlatego że na kilkunastu startujących do walki o urząd prezydenta próżno było doszukać sie przedstawiciela PO , albo tej Platformy Obywatelskiej która głosi wszem i wobec ,że oficjalnie nie poparła żadnego kandydata.Jak się przez tyle lat nie odnosi sukcesów w wyborach do parlamentu czy prezydenckich , no to potem na siłę szuka się powodów do świętowania czyichś sukcesów , przypisując je sobie. Mieszkańcy Rudy Śląskiej chcieli wybrać Pierończyka i go wybrali .Postawili na kogoś sprawdzonego i nie uwikłanego w żadne relacje wiodących skłóconych ze sobą ugrupowań w Polsce. Teraz politycy będą sobie uzurpować wpływy na politykę miasta , bo co jest godne politowania , już głoszą ,że to dzięki ich poparciu Pierończyk zdobył największą ilośc głosów.NIE CHCEMY W MIEŚCIE ANI PO ani Pisu anoi żadnej innej partii .Chcemy niezależnego dobrego gospodarza tego miasta, któremu nikt nie będzie z zewnątrz nakazywał co ma robić i firmował go swoim ugrupowaniem.

 • WYBORCA

  Potem się dziwić ,że Polska kipi nienawiścią, a Polacy sobie skaczą do oczu ,To są nasze wybory !!!! nasze miasto !!!! i to my mieszkańcy decydujemy kto ma nim rządzić .Tymczasem , najpierw zaczęły się sypać zewsząd poparcia od Kaczyńskiego ,Tuska, prezydentów odległych miast , różnych środowisk i celebrytów różnej maści.Teraz co jeden to chce odnosić się do tych wyborów , oceniać i co najbardziej się rzuca w oczy ogłaszać tryumf , tylko pytanie kogo? To my oddawaliśmy głosy m.in .na Pierończyka .MY czyli wyborcy PO, Pisu i wszystkich innych partii jakie istnieją .Nikt kto chciał go wybrać nie zastanawiał się nad tym ,że go popiera PO ,czy on w ogóle chciał tego poparcia, nikomu z elektoratu Pisu , który głosował na niego nie przyszło do głowy ,żeby swój głos oddać na Wesołego. Po prostu głosowano na tego , który w opinii większości zasługuje na to by obdarzyć go zaufaniem.To żałosne jak te hieny polityczne, widoczne m.in na zdjęciu wyją na cały kraj ogłaszając porażkę PISU I Kaczyńskiego.Oszołomy opamiętajcie się ! Tak, jako mieszkańcy tego miasta zadecydowaliśmy i Wara wam od tego.Swoją drogą odezwały się autorytety ,że pożal się Boże- Budka ,Kohut ,Lis Korwin Mikke ,Proszę przeczytajcie te ich głupoty , ci ludzie mają już kompletnie od tej polityki nawalone.

 • wit

  Co tu taka sierota jak Kohut ,zadymiarz , który przynosi wstyd Śląskowi może mieć do powiedzenia.Nie mówię o innych ,zresztą wystarczy spojrzeć na to zdjęcie ,jakie tam widnieją skompromitowane postacie .Ktoś taki chce się wypowiadać na temat kto ma rządzić w Rudzie Śląskiej .Czy te typy mają nas za upośledzonych , my sami sobie nie potrafimy wybrać prezydenta naszego własnego miasta .Budka , Mikke ,Lis i ten oszołom , na szczęście nie mają nic tu do gadki .Pierończyka wybrali również wyborcy Pisu ale to tu nie ma nic do rzeczy.Bo ci sami wyborcy w swoim czasie zagłosują na swoich i znowu będziecie kwiczeć .Każdy normalny wie że w wyborach lokalnych nikt nie kieruje się tym jaka partia popiera kandydata.PO poparło Pierończyka ,ale czy on się o to prosił ,a po drugie gdyby nie to poparcie miałby przynajmniej 20 procent głosów jeszcze więcej .

 • E46

  z deszczu pod rynne XD

 • boluś

  A KOGO OBCHODZOM OPINIE TYJ BANDY IDIOTÓW I PASOŻYTÓW ?

 • Ciaplyta z mózgu

  Zamiast gratulacji to tylko hejt i jakaś psychoza nienawiści dla ludzie o odmiennym zdaniu.Wy z PO oraz PIS macie klapki na oczach i tylko sie wzajemnie opluwać potraficie.Tylko koryto sie dla was liczy.Żenada ta PO PIS polityka.

 • U.R.

  Szlag mnie trafia na te komentarze. Ja głosowałam na osobę, nie na partię. Czy wszystko musimy podciągać pod walkę PiS - PO. Odechciewa się chodzić na wybory!!!!!! Albo jedni pieją z zachwytu albo drudzy.

 • Pola

  Zgoda 100%. Tylko co z partiami w Radzie Miasta, które tak skutecznie blokowały/będą blokować decyzje niezależnego prezydenta. Przykre to.

 • Alfa& Omega

  Serdeczne Gratulacje Przesylam z Pyskowic .Nareszcie PiS w Sina Dal

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również