Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pomóżmy Alicji wygrać z rakiem!

  • Dodano: 2020-08-26 15:00

Alicja liczy na naszą pomoc! Po ciężkiej operacji i czeka ją długi powrót do zdrowia. Dlatego nie zastanawiajmy się, tylko udowodnijmy, że mamy wielkie serca i pomóżmy jej w walce z rakiem.

Każdy grosz się liczy!

Alicja to osoba, na którą zawsze można liczyć mimo, że życie jej nie rozpieszcza. Zgłosiła się do nas z propozycją, że upiecze chleb, a my mamy go wystawić na licytację. W czasie trwania licytacji okazało się, że Alicja ma złe wyniki badań i czeka ją pilna operacja. Po zakończeniu licytacji zdążyła upiec chleb, żeby przekazać go zwycięzcy licytacji, a już następnego dnia wylądowała na stole operacyjnym. Teraz ona też potrzebuje naszego wsparcia gdyż czeka ją długa walka o powrót do zdrowia – zaznacza Elżbieta Żurek.

Dlatego założyłam zbiórkę dla Alicji. Myślę, że jak tylko zakończymy licytacje dla Sylwii, zorganizujemy podobne dla Ali, by zebrać potrzebne na leczenie fundusze - dodaje.

Sylwia to także chora rudzianka, która liczy na naszą pomoc

Dziewczynę można wesprzeć jeszcze przez kilka dni. Jest ona również absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej. Zachorowała na nowotwór złośliwy. W tej chwili nie może ona pracować zawodowo i poddawana jest chemioterapii. Czeka ją operacja, a potem rehabilitacja i walka o powrót do zdrowia. Właścicielka zakładu w którym pracuje Sylwia zorganizowała zrzutkę, żeby uzbierać pieniądze potrzebne na leczenie. Do akcji szybko przyłączyli się szkolni znajomi rudzianki, którzy zorganizowali licytacje dla Sylwii, by udało się zebrać na „zrzutce” założoną kwotę. Jak się okazało, jedną z pierwszych osób, która chciała pomoc Sylwii, była właśnie Alicja, która teraz sama potrzebuje pomocy.

Wrażliwość ludzka i chęć pomocy innym mogą wydawać się w dzisiejszych w czasach już niemodne. Okazuje się jednak, że jest mnóstwo osób, które udowadniają, że tak nie jest i robią wszystko, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Co ważne, w XXI wieku bardzo przydatne w tym są media społecznościowe, dzięki którym udaje się dotrzeć do dużej liczby osób, które chętnie pomagają – podkreśla Elżbieta Żurek, organizatorka zbiorki dla Alicji.

W ostatnim okresie pojawia się wiele apeli o pomoc ludziom w potrzebie w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo mnie cieszy, że w takich sytuacjach nie zapominamy o drugim człowieku. Zdaję sobie sprawę z tego, że tego typu akcji jest sporo, a potrzebujących osób przybywa, na szczęście coraz większa jest też chęć pomocy. Moja cudowna babcia Maria zawsze mówiła, że jeśli komuś dasz coś dobrego to nawet nie wiesz, kiedy ze zdwojoną siłą wróci to do ciebie. I to jest prawda - dobro powraca. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy angażują się w tego typu akcje. Postawa tych osób przywraca wiarę w drugiego człowieka – dodaje.

Wpłat można dokonywać przez portal www.zrzutka.pl (zrzutka dla Sylwii oraz zrzutka dla Alicji). Rudzianki można wesprzeć także  na grupach utworzonych na Facebooku. 


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.