Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prezydent rozmawia ze swoimi byłymi konkurentami o przyszłości miasta

 • Dodano: 2022-11-07 12:45

Michał Pierończyk, prezydent miasta Ruda Śląska, spotkał się najpierw z Krzysztofem Tobołą, później zaś z Jolantą Milas. Oboje brali udział w 1. turze wrześniowych wyborów na prezydenta. W 2. turze poparli kandydaturę Pierończyka.  

Przywrócenie kultury w mieście

Najpierw prezydent spotkał się ze swoją byłą kontrkandydatką, Jolantą Milas. 28 października zasiedli przy jednym stole i, jak twierdzi Michał Pierończyk, rozmawiali o przywracaniu imprez kulturalnych i sportowych w mieście. 

- O imprezach kulturalnych i sportowych, które przez wiele lat były wizytówką naszego miasta, rozmawiałem z Jolanta Milas. Chcę małymi krokami przywracać wydarzenia, z których trzeba było zrezygnować w ostatnich latach. Potrzeb jest bardzo wiele, a możliwości miasta są ograniczone, ale tak układamy budżet, żeby w przyszłym roku kalendarz miejskich imprez był jak najbardziej atrakcyjny – czytamy w poście opublikowanym przez Michała Pierończyka w mediach społecznościowych.

Spotkanie z prezydentem skomentowała dla nas Jolanta Milas.

- Ruda Śląska - mieszkańcy  muszą się integrować. Temu też było poświęcone spotkanie z Prezydentem i jego współpracownikami. Rozmowy dają nadzieję na zorganizowanie szeregu imprez kulturalnych, społecznych i sportowych, które napewno spotkają się z przychylnością mieszkańców. Chcielibyśmy zacząć od przywrócenia dni Rudy Śląskiej. Może uda się ściągnąć znaczących artystów na czele  z  OberSchlesien - bo Ruda Śląska to centrum Górnego Śląska!  Omawialiśmy również koncepcje rozbudowy społecznej Rady Sportu i  społecznej Rady Przedsiębiorców. Cieszę się również, że Prezydent Michał Pierończyk zainteresował się koncepcją utworzenia Społecznego Kolegium Strategii przy Prezydencie Rudy Śląskiej. To społeczny organ którego członków powołuje Prezydent Miasta spośród byłych prezydentów, wiceprezydentów, kandydatów na prezydenta i innych osób zaangażowanych w rozwój miasta.  

Jak tłumaczy Jolanta Milas, zadaniem Kolegium jest tworzenie płaszczyzny dla dyskusji na temat strategicznych kierunków rozwoju miasta i debaty programowej oraz formułowania lub oceny nowych koncepcji i pomysłów dla poprawy życia mieszkańców. Kolegium realizuje swoje zadania poprzez kwartalne spotkania zwoływane przez Prezydenta i ma stanowić apolityczne zaplecze ekspercko–doradcze i konsultacyjne dla władz miasta.  

W spotkaniu z Prezydentem brał również udział rudzki działacz Tadeusz Domżalski.

Pomysły na rozwój miasta

W miniony piątek gościem Michała Pierończyka był Krzysztof Toboła, który rywalizował z obecnym prezydentem w pierwszej turze wyborów. Celem spotkania była wymiana poglądów na temat dotychczasowej i obecnej polityki lokalnej.

- Rozmawialiśmy o naszych pomysłach na Rudę Śląską w związku z wcześniejszymi celami wyborczymi. Ponadto omówiliśmy dotychczasową i obecną politykę samorządową. W związku z tym, poruszyliśmy między innymi kwestie modernizacji terenów zielonych i dalsze kultywowanie tradycji. Rozmowa była bardzo merytoryczna i zadeklarowaliśmy możliwość dalszej współpracy – komentuje Krzysztof Toboła. 


Michał Pierończyk podsumował, że na tak merytoryczne rozmowy, jak ta odbyta z Krzysztofem Tobołą jest zawsze otwarty. 

Byli kontrkandydaci łączą siły

Jolanta Milas, Krzysztof Toboła i Michał Pierończyk rywalizowali ze sobą o stanowisko prezydenta miasta podczas tegorocznych przedterminowych wyborów. Zarówno Jolancie Milas, jak i Krzysztofowi Tobole nie udało się dostać do 2. tury, w której o prezydenturę walczyli Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer. Zarówno Milas, jak i Toboła, poparli wówczas kandydaturę Pierończyka, co mogło przyczynić się do jego zwycięstwa.

Komentarze (17)    dodaj »

 • Górnik

  Czy koledzy i koleżanki mogą liczyć na lukratywne stanowiska w spółkach miasta? pis wspórządzi w Mieście, a Tobiszowski jako jeden liderów partyjnych na ślasku powiediał, że koledze załatwił pracę, stąd retoryczne pytanie.

 • Wirecka

  hanysom nikt nigdy nie dogodził, myśleli ze całe wieki państwo bedzie do nich dopłacać, teraz za robote uczciwą trzeba sie wziąść

 • Ziga z Wirku

  Z Panem Baborskim też się spotkał?

 • Halembiorz

  Nie hejtujcie juz tak od razu na starcie, niech się spotykają, rozmawiają a moze cos ciekawego z tego wyjdzie, rozmawiać może każdy ale najważniejsze jest to aby z tego coś wyszło, trzymam kciuki za owocne dyskusje i realizację jakichkolwiek pomysłów!

 • kandydat też

  Kto to jest dla Rudy? Co oni zrobili? To że kandydowali i Ciebie poparli, to się z nimi pokazujesz. Nie pojmuje.

 • Wjk

  Szkoda słów.3 wiceprezydentów Pisowiec na czele rady miasta. Jedne i te same gęby starych dziadków co trzymają się koryta. Sobie już premie w Urzędzie przyznali a pracownicy fizyczni spółek państwowych pracują od kilkunastu lat za miskę ryżu.W MPGM pracownicy fizyczni z 30 letnim stażem pracy pracują za ochłapy. Nikt się nimi nie interesuje bo tam jedna klika w tych zarządach.Tam trzeba NIK Cba. Stania ograbił ich że wszystkiego Dziedzic była taka sama. Banda cwaniaków i zlodzieji

 • boluś

  RÓŻOWY PANTER I PANTERKA w Rudzkim wydaniu ! Teroz moge być ino śmiyszniyj !

 • wyborca

  Zenada

 • Zibi

  Odczekał chwile od wyborów i musi spełnić pod pozerem współpracy rzeczy obiecane za poparcie , coś dziwnego nie, dla mnie ten człowiek to dno polityki. Nigdy więcej

 • Jojo

  Jak była mowa o sporcie to czas na wymianę w mosir pl

 • Halembiorz

  Zawsze mnie bawi ta wyborcza gadka że ktos kogos popiera itp, ludzie jest 21 wiek i potrafimy sami myśleć, nie potrzebujemy podpowiedzi ze ktos kogos popiera to co ja mam tez go poprzeć? Skończcie z tą błazenadą bo jak wam coś obiecano to pewnie zrobicie wszystko zeby do koryta się dobrać. Pani Milas na debacie wypadła bardzo slabo, zero konkretów a Pan Tobola szkoda słów, sie chlop wysłowić momentami nie potrafił... Także doborowe towarzystwo, mimo wszystko oby wam coś z tego gadania wyszło, pozdrawiam

 • Mi-las

  Milas wypadła słabo bo doradzał Domżalski, to jest dopiero gigant. "W spotkaniu z Prezydentem brał również udział rudzki działacz Tadeusz Domżalski." Nawet mu zdjęcia nie zrobili, ten to dopiero ma ambicje!

 • Jadwiga z Międzyblokowej

  Proponuje porozmawianie z K.Mejerem. To człowiek bardzo uczynny i mądry. Do "rany przyłóż"

 • Gulikmajster

  Jadzia niych tyn gorol ciśnie na Kaszuby!

 • Górnik

  znani artyści na czele z Obe......? "szeroka" wiedza muzyczna tej pani, kwalifikuje ją do stworzenia objęcia stanowiska pełnomocnika miasta ds.organizacji imprez masowych, a tłumy będa walić do naszego miasta z wszystkich stron Polski i Europy.

 • HS

  Śmiechu warte

 • Hi-Man

  Musi mieć bardzo dużo czasu. Gada, ogląda, myśli, pochyla się. Jest moc!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również