Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami 5. Festiwal Filmów Nurkowych "Głębiny". Co w programie?

  • Dodano: 2024-03-14 07:45, aktualizacja: 2024-03-14 07:55

Wystawa podwodnej fotografii, pokazy filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi – to atrakcje, które zaplanowane zostały podczas 5.edycji Festiwalu Nurkowego „Głębiny”. Już w najbliższy piątek (15.03) w Śląskim Teatrze Impresaryjnym odbędzie się największa nurkowa niekomercyjna impreza w Polsce. Wydarzenie potrwa dwa dni od 15 do 16 marca br. Wstęp wolny!

"Głębiny" - największa nurkowa impreza w Polsce

- „Głębiny” już na stałe zagościły w harmonogramie imprez związanych z bardzo popularnym w Polsce nurkowaniem – zaznacza Marcin Adamowicz, szef programowy Festiwalu Filmów Nurkowych „Głębiny”.

– Sukces każdej edycji i duża frekwencja świadczą o tym, że  impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników - dodaje.

Program

Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 18.00. Na początku organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii podwodnej, której autorem jest Przemysław Zyber. Następnie (godz. 19.00) zaplanowane zostało spotkanie z Krystianem Gąstalikiem – instruktorem pływania z zamiłowaniem do sportów ekstremalnych - jako wstęp do filmu „Głębiej. 330 metrów pod wodą” w reżyserii Laurent Mini. Będzie go można zobaczyć o godz. 19.20.

Sobota (16.03) rozpocznie się o godz. 15.00 pokazem filmów wyróżnionych w konkursie „Podwodne Światy”. O godz. 16.00 i 17.00 odbędą się dwa spotkania. Pierwsze z Dawidem Strączkiem pt. „Nurkowanie w zalanych obiektach o charakterze antropogenicznym”, a drugie z Pawłem Porębą „Od bryzy z brzegu do wielkiej pętli, czyli o nietypowych nurkowaniach do wraków zatoki”. Z kolei o godz. 18.00 miłośnicy podwodnej głębi będą mieli okazję spotkać się z Emilią Białą – dziewięciokrotną rekordzistką Polski -  która opowie o freedivingu. Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z Łukaszem Piórewiczem, Jackiem Kapczukiem i Kamilem Macidłowskim, którzy opowiedzą o wrakach żaglowców spoczywających na dnie Bałtyku. Najważniejszym punktem soboty będzie spotkanie z rekordzistą świata w nurkowaniu jaskiniowym – Fredericiem Swierczynskim. Na zakończenie festiwalu odbędzie się „Night Diving Party” w Pubie Druid.

Serdecznie zachęcam do udziału w tegorocznych „Głebinach”. Każdy może zanurzyć się w otchłani filmów i opowieści nurkowych i z pewnością znajdzie coś, co najbardziej go zainteresuje. Uczestnicy dodatkowo mogą zdobyć cenne i atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów - zaznacza Marcin Adamowicz.

Szczegóły na temat tegorocznej edycji można znaleźć:

TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również