Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem; 1 osoba zmarła

 • Dodano: 2020-10-13 11:00

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Rudzie Śląskiej wzrosła o 32. Jak informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer, nie ma jednego dużego ogniska. Są to po raz kolejny przypadki rozproszone.

Wiceprezydent poinformował także o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa z naszego miasta. 81-letni miał również liczne choroby współistniejące.

- Złe informacje się nie kończą. Zmarł zakażony koronawirusem 81-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który miał również liczne choroby współistniejące. Rodzinie zmarłego składam wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju. W ostatniej dobie liczba osób zakażonych w naszym mieście wzrosła aż o 32. Są to po raz kolejny przypadki rozproszone - napisał wiceprezydent Mejer.

Krzysztof Mejer podał także pozytywną informację o 14 osobach, które zostały uznane za ozdrowieńców. Do tej pory w Rudzie Śląskiej potwierdzono 1 260 przypadków koronawirusa. 1 279 osób przebywa na kwarantannie, a 11 jest hospitalizowanych.

- Na szczęście mam też do przekazania informację pozytywną. Mamy kolejnych 14 osób, które pokonały koronawirusa. Od dłuższego czasu albo nie było ich wcale, albo było to kilka osób dziennie. Miejmy nadzieję, że w następnych dniach liczba wracających do zdrowia będzie również duża - napisał wiceprezydent.

Warto przypomnieć, że od dziś w mieście pojawią się wspólne patrole policjantów i strażników miejskich. Funkcjonariusze będą sprawdzać, jak mieszkańcy Rudy Śląskiej respektują obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić mandat nawet do 500 zł.

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • Roman

  ludzie którzy śmieja sie z tych co noszą maseczki to dzieci prostytutek, zdrowo myslacy człowiek na poważnie podchodzi do zagrożenia, coraz wiecej ludzi sie zaraża , coraz wiecej umiera a te smieci co nie nosza maseczek nie powinni w przyszłosci byc leczeni

 • fajerberga

  A ci, którzy się nie śmieją, a nie noszą, to kim są? Mam tu na myśli dzieci, które w klasach mogą być bez namordników, a już na korytarzach muszą je zakładać... Jeśli wytłumaczysz fenomen tego wirusa, że w klasach się nie przenosi, a na korytarzach już tak, to dostaniesz Nobla z wirusologii :-)W twoim odniesieniu do śmiechu wyczuwam, że w namordniku czujesz się jak idiota, poddany zbiorowej "odpowiedzialności", bo wygląda na to, że każdy jest potencjalnie nosicielem.

 • Roman

  ludzie którzy śmieja sie z tych co noszą maseczki to dzieci prostytutek, zdrowo myslacy człowiek na poważnie podchodzi do zagrożenia, coraz wiecej ludzi sie zaraża , coraz wiecej umiera a te smieci co nie nosza maseczek nie powinni w przyszłosci byc leczeni

 • fajerberga

  Człowiek, który skończył choćby podstawówkę, zaczyna zdanie od dużej litery i potrafi dokonać prawidłowej odmiany przez przypadki i osoby. I stawia kropkę na końcu zdania. Co z ciebie za gwiazda, że masz czelność oceniać innych, chociaż nic o nich nie wiesz? Czyżby dwutlenek węgla w maseczce ci się skumulował?

 • real

  Cieszcie się z tego że nie musicie nosić plastikowych toreb na głowach szczelnie zawiązanych pod szyją .

 • grzegorz

  Widać głupota niektórych nie ma granic, gratuluję

 • ZiemiaJestPłaska

  Z tego miejsca pozdrawiam moich znajomych którzy na FB pokazują swoją pustotę codziennie udostępniając posty antymaseczkowców :) Wiem że każdy może mieć swoje zdanie i nie chcę ich urażać mówiąc im to prosto w twarz, ale żeby chwalić się swoją głupota przed znajomymi ? Po co to komu ? Czy ta maseczka naprawdę aż tak boli ? Dziubka nie możecie pokazać ?

 • Zefel

  każdy kto nie nosi maseczki jest w pewnym stopniu winny śmierci niewinnych ludzi którzy umieraja na covida, nie zakladając maseczki poczuj sie tak jak bys biegł na oslep z nożem przed soba wpadając w tłum ludzi, nie zakładasz maseczki jesteś nie tylko zagrożeniem ale wręcz bandytą

 • Baba

  Wiceprezydent ma parcie na szkło, niedługo będę się bała otworzyć lodówkę.Czyżby pani Prezydent wyjechała? Jakoś jej nie słychać !

 • grzegorz

  Jak ci to przeszkadza czytaj aktualizowane biografie bohaterskiego prezesa

 • Zyga

  Zakażenie głupotą medialną ,pałowanie prawdomównych ,niszczenie zdrowych ludzi.

 • Padre

  Gdzie oni znajdują tych "zarażonych". Czyżby zamurowani lekarze wszystkich telefonicznie kierowali na testy, za nim kogokolwiek wpuszczą do przychodni?

 • qpa

  Idź zobacz np do szpitala na Goduli. Ale po co. lepiej zadawać głupie pytania siedząc na [...]ie w domu.

 • Xyz

  Codziennie w jakiejś szkole zakażenia i kwarantanna no ale szkoły dalej są otwarte. Zamknęli by je na tydzień przebadali kadrę jak górników i otworzyli...ale po co? Na murcoli kasa na testy jest na nauczycieli szkoda wydawać przecież to "nierobole"

 • Gum

  Na murcoli kasę mają A na biednych nauczycieli nie ma no tosz to skandal.Napisał co.wiedzial skąd wy się bierzecie z tym.waszym pomyślunkiem to ino nauczyciel.leń mógł napisać który najlepiej by chciał już mieć wakacje

 • 314

  Wśród miast metropolii w Rudzie Śląskiej jest w sumie najwięcej zakażeń na 10 000 mieszkańców. Około dwóch razy więcej niż Warszawie.

 • grzegorz

  Sporo tu ciemnego luda

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.