Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Bezpłatna mammografia w styczniu

  • Dodano: 2022-01-04 09:00

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku od 50 do 69 lat

Lux Med  zachęca do udziału w bezpłatnej mammografii. Już 10 stycznia  od 10.00 do 17.00 na placu Jana Pawła II stanie mobilna pracownia mammograficzna, w której będą mogły się przebadać kobiety w wieku 50-69 lat. Badania finansowane są przez NFZ.

W mammografii mogą wziąć udział panie, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie LUX MED. W celu weryfikacji uprawnień do badania przy rejestracji należy przygotować dowód osobisty. Na badanie wskazane jest przyniesienie zdjęcia z poprzednich mammografii.

LUX MED zachęca do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami wspomnianego wyżej programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W związku z pandemią pacjentki proszone są o przyjście na badanie w maseczce ochronnej, w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie mammo.pl

Ruda Śląska: Bezpłatna mammografia w listopadzie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.