RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Kumulacja oszustw na OLX, Vinted i Facebook! Kolejni oszukani rudzianie!

  • Dodano: 2022-04-28 08:00, aktualizacja: 2022-04-28 08:13

Wtorek, to był naprawdę intensywny dzień w wykonaniu internetowych oszustów, którzy przerobili prawie wszystkie znane metody na łatwowiernych mieszkańcach naszego miasta. Niestety ich poczynania obfitowały w sukcesy.

Jak się okazuje - wszelkie przestrogi nic nie pomagają...

Tylko przedwczoraj, czyli we wtorek 26 kwietnia do rudzkich komisariatów zgłosiły się aż trzy osoby zgłaszające przestępstwa związane z portalami internetowymi. Jedna została oszukana, dwie w porę zareagowały i jedna, która została okradziona za pomocą skopiowanych danych z jej karty. Oczywiście przestępstwa te polegały na przejęciu danych do konta bądź kart płatniczych. Dwa z nich dotyczyły sprzedaży przedmiotów na Vinted i OLX i wysłaniu przez oszustów spreparowanych linków, które pozwoliły na przejście dostępu do kont bankowych.  Ostatnia z osób została okradziona, a pieniądze z jej konta wypłacone zostały w Stanach Zjednoczonych, za pomocą przejętych lub skopiowanych z karty płatniczej danych. Wszystkimi sprawami, zajęli się już śledczy.

Policja regularnie ostrzega, by zachować czujność i rozwagę... nie klikać w linki otrzymane od nieznanych osób, nie podawać danych naszej karty bankowej, nie udostępniać hasła i loginu do bankowości elektronicznej, nie wierzyć w cudowne podwojenie naszych oszczędności.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Tak

    Najgorszy portal w internecie to OLX moje ogłoszenie notorycznie podawane jest z błędnym adresem zamiast woj..mazowieckie jest kujawsko-pomorskie , próby naprawy kończą się upomnieniem o wyczerpanym przeze mnie limicie.

  • n4u

    nie wiem czy się śmiać czy płakać nad poziomem inteligencji w obecnych czasach

  • Robert

    Jeśli nie masz inteligencji ani wrodzonej ani nabytej-to najpierw się popłaczę a później śmiej się z Siebie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.