Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska na 38. miejscu w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej

  • Dodano: 2022-12-07 13:00

W tegorocznym Rankingu Samorządów, przygotowywanym rokrocznie przez redakcję Rzeczpospolitej, nasze miasto uplasowało się na 38. miejscu. Rudę wyprzedziły m.in. Świętochłowice oraz Chorzów.

Spadek względem poprzednich lat

Rzeczpospolita ogłosiła wyniki tegorocznego Rankingu Samorządów. Ruda Śląska znalazła się na 38. miejscu – to o jedno miejsce dalej niż rok temu i aż 8 dalej niż w roku 2020. W tegorocznym zestawieniu Rudę Śląską wyprzedzają m.in. Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Świętochłowice, Żory, Rybnik i Tychy.

Ranking Rzeczpospolitej

Portal Rzeczpospolita opublikował wyniki XVIII już edycji Rankingu Samorządów, w którym oceniane są zarówno miasta na prawach powiatu, jak i gminy miejsko-wiejskie i wiejskie. Od 18 lat redakcja ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce pod kątem zrównoważonego rozwoju. 

- Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania – czytamy na stronie internetowej Rankingu Samorządów. 

Zasady rankingu ustala kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, pozarządowych, władz publicznych, a także przedstawiciele redakcji Rzeczpospolitej. Jej przewodniczącym jest były premier, prof. Jerzy Buzek.

W tym roku w pierwszej trójce w kategorii miast na prawach powiatu znalazły się Poznań, Kraków oraz Gliwice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również