Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Straż Miejska pomaga kierowcom odpalać samochody!

 • Dodano: 2023-01-04 10:00, aktualizacja: 2023-01-04 13:45

Gdy z powodu mrozu akumulator odmówi posłuszeństwa, o pomoc można poprosić Straż Miejską. Tak jest w Rudzie Śląskiej, gdzie strażnicy od lat w okresie zimowym pomagają kierowcom odpalać samochody. 

Straż Miejska pomaga kierowcom odpalać samochody

Dzisiaj w nocy pierwszy raz od dłuższego czasu zanotowaliśmy temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Po takich nocach niektórzy kierowcy mają problemy z uruchomieniem swojego samochodu. Przypominamy, że w takich sytuacjach rudzcy strażnicy miejscy przyjadą z pomocą. Usługa dostępna jest całodobowo. 

W przypadku problemów z odpaleniem samochodu można zadzwonić pod nr tel. 986. Należy jednak pamiętać, że strażnicy starają się reagować na każde zgłoszenie, ale w pierwszej kolejności załatwiane są te dotyczące zagrożenia życia lub mienia. Dlatego w zależności od aktualnej sytuacji czas przyjazdu patrolu może się wydłużyć.

- Od kilku lat strażnicy w Rudzie Śląskiej prowadzą akcję pomocy przy odpalaniu samochodów w okresie zimowym. Zaznaczyć jednak należy, że działania te nie są dla strażników priorytetowe. W pierwszej kolejności załatwiane są sprawy związane z ochroną porządku publicznego, ochroną życia i zdrowia obywateli czy też wymagające pilnej interwencji - mówił Zbigniew Dzwinczyk, Kierownik Referatu Obsługi Administracyjnej Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Warto także pamiętać, że to w gestii kierowcy leży przygotowanie dostępu do akumulatora unieruchomionego pojazdu, m.in. poprzez zdjęcie odpowiednich pokryw oraz wskazanie miejsca podpięcia urządzenia do rozruchu auta.

Strażnicy miejscy zimą pomagają kierowcom

Przypominamy, że akcję uruchamiania pojazdów w sytuacjach, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa, Straż Miejska w Rudzie Śląskiej prowadzi od 2016 r. Każdej zimy interweniują ok. 200 razy.

Ruda Śląska nie jest pierwszym miastem, w którym strażnicy zimą pomagają w ten sposób kierowcom. W ostatnich latach doniesienia mediów o podobnej możliwości dotyczyły m.in. Bełchatowa, Częstochowy, Człuchowa, Legnicy, Lublina czy Opola. 

Komentarze (12)    dodaj »

 • Urwis

  Bez urazy ale Straż Miejska została powołana do innych celów, gdzie ich nie widać w akcjach interwencyjnych np. coraz większej ilości parkujących nieprawidłowo pojazdów na chodnikach czy terenach zielonych.

 • Paweł

  Nie jest zabronione parkowanie na chodniku jeśli zostawi się 1,5m miejsca.

 • Joanna

  Ja mogę mówić o naszych Strażnikach miejskich tylko pozytywnie. Pomogli mi kilka razy, zawsze z wysoką kulturą osobistą i uśmiechem na twarzy. Pozdrawiam sympatycznych Strażników Miejskich w Rudzie Śląskiej

 • fajerberga

  co samochód odpalili?

 • Zizi

  Tylko tyle potrafi straż? Niech się wezmą za żebrajacych pod biedronka w Nowym Bytomiu lub osobami które nie sprzątają po swoich psach.

 • jo...

  bo to oni umią najlepiej .i nic więcej nie zrobia bo do parku nie przyjadą jak chleja i psują ławki lub inną infostrukturę miejskoparkową.

 • 2fast 2furious

  Niech się tacy dobrzy nie robią bo to i tak złej opinii o nich nie zmieni. Wstyd, że kierowca nie potrafi skontrolować stanu akumulatora i dzwoni po nich.

 • robota

  Do tego oni nadają się idealnie.

 • ŻENADA

  Kiedy Straż Miejska zacznie kontrolować park miejski przy ulicy Parkowej. Śmieci od strony Netto rosną na potęgę.nie wspomnę o osobach z domków jednorodzinnych przywożących śmieci do śmietników opłacanych przez mieszkańców budynków wielorodzinnych.

 • Stan

  Skoro auto nie odpala przy -3, to akumulator do wymiany.

 • Ziga z Wirku

  Trzeba zacząć od porządnego naładowania akumulatora, auta z system start stop powinno się doładowywać co jakiś czas nawet ten stosunkowo nowe.

 • SPONGEBOB

  To że aku ma za niskie napięcie to nie znaczy że ładowanie mu pomoże. Bo wystarczy że ma uszkodzoną jedną celę i napięcie jego będzie niższe o ok 2,12V i ładowanie nic mu nie pomoże tylko wymiana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również