Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: W Urzędzie Miasta trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego

 • Dodano: 2021-10-27 09:00

Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej. Kontrolerzy sprawdzają, czy nabycie przez samorząd Rudy Śląskiej nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne w tym mieście było uzasadnione i gospodarne. 

Postępowanie obejmuje lata 2017-2021

Kontrola w rudzkim magistracie rozpoczęła się już 13 października br. Postępowanie obejmuje lata 2017-2021. 

- W ramach kontroli badane jest rozporządzanie mieniem przez Gminę Ruda Śląska w związku z nabywaniem do gminnego zasobu nieruchomości prawa użytkowania wieczystego i prawa własności nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne – czytamy we wczorajszym komunikacie Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Kontrolerzy CBA sprawdzą m.in. czy nabycie do gminnego zasobu nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne przez Miasto Ruda Śląska było gospodarne bądź doprowadziło do nieuzasadnionych wydatków. Kontrola w tej sprawie ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku.

- Planowany termin zakończenia kontroli to 13 stycznia 2022 r. Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy – czytamy w komunikacie CBA.

Jak sprawę komentują przedstawiciele rudzkich władz?

Sprawę kontroli CBA w rudzkim magistraci skomentował wiceprezydent Krzysztof Mejer. Zapytany przez dziennikarza PAP o tę sprawę wiceprezydent odpowiedział, że "kontrola CBA w UM jest jedną z kilkudziesięciu różnego rodzaju kontroli przeprowadzanych w urzędzie miasta rocznie przez różne służby."

- Przekazaliśmy CBA wszystkie wymagane przez nich dokumenty. Deklarujemy w tym zakresie pełną współpracę, zwłaszcza że jest to kolejna kontrola CBA dotycząca tego obszaru. Poprzednie nie wykazały uchybień z naszej strony – przekazał PAP wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (63)    dodaj komentarz »

 • Osa

  Powinni jeszcze sprawdzić ul. Mazurską w Rudzie Śląskiej, miasto zainwestowało 2,5 miliona w drogę a 2 hektary gruntu sprzedali za 2 mln. z groszami deweloperowi w tym roku. Chodzą też słuchy że kilku urzedasow wybudowało tam domki.

 • Pierścionek różański i spółka

  Opiekę społeczną i Policję w Rudzie Śląskiej należy skontrolować jeszcze ... szczególnie konta gdzie matką i ojcą odbiera się świadczenia socjalne a policję skontrolować pod kontem wydatków i przelewów z tyt. Mandatów szczególnie nr kont bankowych i ich tranzakcji

  • Pierścionek różański i spółka
   2021-11-16 15:06
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Dolas

  Czy peppa i Pinokio już siedzą

 • boluś

  Jeszcze Niy 'ale pozostanymy pełni NADZIEI !

 • Tola

  w hanysowie powinna być kontrola w większości domów i odrazu deportacja do iraku , u nas bardziej migranci z granicy białoruskiej by pracowali uczciwie niż te miejscowe narzekadła

 • boluś

  Znać co jom świyżo ściongli za łogon z drzewa i wydepilowali! Twoje miejsce afo w ZOO' a niy miyndzy ludźiami.

 • Mieszkaniec

  Tola dziecko gorola fandzoli fleki i kryklo kwańty keby niy Śląsk to srała by na żyrtkach Ślonsk uratował życie gorolom .

 • :)

  CBA powinno szczegółowo prześwietlić wszystkich urzędników, zwłaszcza ich kompetencje oraz to ilu z nich zostało zatrudnionych po znajomości. Poza tym powinni prześwietlić wszystkie decyzje podejmowane przez władze miasta bo to te cztery osoby najwięcej mają za uszami.

 • Karminadel

  Po 1 Centralne Biuro Antykorupcyjne, więc pisanie o prześwietleniu kompetencji urzędników jest bezdennie głupie!Po 2 piszesz wszystkie decyzje, to wyobraź sobie, że rocznie cały Urząd wydaje, strzelam pół miliona różnych decyzji i teraz CBA ma każdą prześwietlić? Niestety to też głupi pomysł!Owszem mają swoje za uszami i teraz jest czas kiedy trzeba wskazać konkrety! Jak wiesz napisz donos, jak nie wiesz, milczenie jest złotem!

 • beobachter

  Dzisiaj każdy pisać może i komentować wystarczy, że komórę ma z dostępem do internetu! A że z rozumowaniem kiepsko i przysłowiowo na szkołę się kamieniami rzucało to potem czytamy tutaj różne bzdety i niemalże idiotyzmy!

 • nowak

  A co, nie dostałeś się? Kwalifikacje za niskie?

 • pepe

  obecnie do urzędu e R.Ś nie dostaje się na podstawie posiadanych kwalifikacji a na podstawie znajomości, powiązań rodzinnych i koleżeńskich, jak i umiejętnej ingracjacji

 • Swi100u

  Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem. Masz 100% racji. W rudzkim USC jedna z wice kierowniczek zeznała pod pouczona o odpowiedzialności karnej "że nie zdawała sobie sprawy z tego co robi i z możliwych konsekwencji". Sprawa dotyczyła podrobienia kilkukrotnie mojego podpisu. Prokuratura i sąd nie uznały tego za składanie fałszywych zeznań a podrabianie podpisów prokuratura i sąd uznały za niską szkodliwość społeczną. Pani Prezydent odpowiedzialności dyscyplinarnej nie widziała potrzeby egzekwować a sprawę o przestępstwo niedopełnienia obowiązków służbowych z tego powodu umożono. Więc zapewne i CBA nic nie wykryje. Dogadają się.

 • realista

  Daj szanse złóż podanie, wystartuj w konkursie. W całej Polsce na każdej stronie gazety masz ogłoszenia ,że szuka się pracowników do różnych wydziałów. Stanowisk od cholery, miejsc też . Jak cokolwiek umiesz masz szanse. Będziesz siedział 8 godzin w robocie, potem nad papierami w domu i przy okazji czytał sobie w gazetkach komentarze jak to pijesz sobie kawę i dostajesz krocie. Przy okazji sprawdź zarobki, bo może emeryturę lub zasiłek masz wyższą

 • Krystyna z gazowni

  Fakt, nikt z drogi Ciebie nie przyjmie. W większości urzędów to tak wygląda, że zaczynasz od praktyki, stażu lub zastępstwa np za ciężarną. Poznajesz specyfikację pracy, przełożeni poznają Ciebie. Dalej jest konkurs, jak nie przychodzi ktoś kto ma plecy, praktycznie nikt z Tobą nie ma szans. Jak tak bardzo chcesz pepe to spróbuj!

 • Kikół

  DZIEKI CI PANIE BOŻE ŻE W KOŃCU WZIELI SIĘ ZA TEN K.....I DOŁEK

 • nowak

  KATOLIK

 • JP3

  Widzę sporo tu serdecznych mieszkańców :)

 • Mieszkaniec

  Bo mieszkańcy mają ich dosyć same podwyżki i zaniedbane Miasto ciemności na ulicach dziurawe drogi itd.. Tylko słychać że brak piniendzy!

 • Mieszkaniec

  Świętochłowice niech sprawdza

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.