Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Zmiany w opłatach za miejskie żłobki

 • Dodano: 2020-05-04 08:15, aktualizacja: 2020-05-04 06:29

Nie trzeba będzie opłacać miejskich żłobków w czasie, kiedy nie prowadzą one działalności.

Na wniosek prezydent Grażyny Dziedzic została podjęta uchwała w tej sprawie

Zgodnie z jej zapisami rodzice będą mogli proporcjonalnie rozliczyć miesięczne opłaty stałe za dni, w których placówki nie świadczą usług. Natomiast nadpłata, powstała za okres zamknięcia żłobków z powodu epidemii koronawirusa, zostanie zaliczona na poczet opłaty za miesiące, gdy żłobki wznowią działalność.

W ten sposób w tym trudnym czasie chcemy choć trochę ulżyć finansowo rudzkim rodzinom - podkreśla prezydent Dziedzic.

Przypomnijmy, że miasto współfinansuje pobyt dzieci w żłobkach miejskich 

Miesięczny koszt, który dotychczas ponoszono z tego tytułu, to około 1650 zł za jednego podopiecznego. Opłaty te miasto musi wnosić do budżetów poszczególnych placówek również w czasie, gdy z  niezależnych od nich względów nie prowadzą działalności.


W tegorocznym budżecie miasta na funkcjonowanie miejskich żłobków łącznie zabezpieczono prawie 3,2 mln zł.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Bunt

  Normalnie szczyt łaski, ludzie nie mają płacić za niewykonaną usługę... Szczytem bezczelności za to jest to jest że do tej pory płacili za nieczynny żłobek... Bezczelność władzy jest już tak wielka że pora chyba przeprowadzić akcję nie rozliczania PIT na Rudzie, szkoda że w tym roku już za późno. #NieRozliczamPITNaRudzie.

 • Mama

  Osobiście uważam że powinno się płacić za żłobek każdy wie że to nie wina miasta że mamy taką sytuację a miasto ma ograniczony budżet i pomaga najemcom lokali użytkowych firm nie pobierając za okres kwarantanny czynszu więc ta opłata za żłobek powinna być. Też mam dziecko w zlobku i jeśli byłoby trzeba to bym zapłaciła. Wiadomo że mamy niższe pensje ale dostajemy 500 + więc jakoś się to wyrównuje moze nie całkowicie ale lepiej tak niż nic. Napewno to się na nas odbije podwyżkami z każdej dziedziny potem dopiero będziemy narzekać. Pozdrawiam

 • Adam

  Dobrze się czujesz? Płacić za coś czego nie ma? Litości skarbie

 • Mama

  Dobrze się czuje jeśli się komuś nie podoba to może zrezygnować i nie będzie musieć za nic płacić a to jest utrzymanie miejsca. Ciekawe co potem będzie Pan mówił jak będą podwyżki, że urząd kasę rozdawał to niech teraz sam sobie radzi każdy patrzy w swoją stronę a byli ludzie w żłobkach co nie płacili nic bo byli zwolnieni z opłaty a teraz jak trzeba płacić to jęczą ja płaciłam przez wszystkie lata i nic nie mówiłam każdy z nas powinien pomyśleć nad tą sytuacją. 500 + fajnie się bierze ale to się kiedyś skończy i szybciej niż myślimy.

 • Beti

  Ty masz nierówno pod sufitem,płacić za coś czego nie ma,z czego się nie korzysta,żal mi twojego dziecka,że ma taka niemądra mamusię

 • Tylko prawda

  Pierwsza zasada: "nie mierz nikogo własną miarą" to że Panią stać, bardzo nas to cieszy. Jednak jest bardzo dużo rodzin w których przez wirusa oboje rodziców straciło pracę i proszę mi uwierzyć, ich sytuacja z dnia na dzień zmieniła się z złej w tragiczną. W takiej sytuacji nie myśli się co będzie za tydzień, miesiąc, liczy się jak przeżyć tu i teraz! Dlatego z pełnym rozsądkiem i zrozumieniem trzeba podejść do tematu.

 • Cała prawda

  To zwolnij miejsce w żłobku. Skoro oboje nie pracują to żobek im niepotrzebny. Jest wiele rodzin gdzie oboje pracują a dziecko z dziadkami albo opiekunką. Chętnie by posłali dziecko do żłobka.

 • Adam

  A płaci szef za to że siedzimy w domu i nie pracujemy ? Nie wszystkich do jednego worka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.