Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy uczniowie mistrzami krasomówstwa!

  • Dodano: 2021-03-10 07:00, aktualizacja: 2021-03-09 23:35

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej zostali finalistami XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego!


Jak wyjaśnia organizator, Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Uczestnicy mieli za zadanie wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: „Wojny nie mają zwycięzców”.

Uczennica II LO w Rudzie Śląskiej pojedzie do Brukseli

W prestiżowym konkursie wzięło udział troje uczniów „Morcinka”. To Marta Kierzek z 2cN, która przygotowywała się pod opieką Doroty Pieli oraz Jakub Sroka 1bN i Stanisław Kondera 1bN pracujący pod opieką Anny Morajko-Fornal. 26 lutego odbyły się eliminacje regionalne, a młodzi rudzianie wypadli w nich rewelacyjnie. 

- Jako jedyni w kraju mieliśmy w finale trójkę reprezentantów naszej szkoły – podkreślają przedstawiciele II LO.

W piątek, 5 marca, przyszedł czas na finał. W ostatecznej potyczce uczestniczyło osiemnastu uczestników. Rudzianie ponownie wypadli świetnie. 

  • Marta Kierzek zajęła trzecie miejsce, a tym samym otrzymała główną nagrodę organizatora konkursu, czyli wyjazd do Brukseli oraz wizytę w Parlamencie Europejskim.
  • Stanisław Kondera otrzymał wyróżnienie, 
  • Jakub Sroka wywalczył tytułem finalisty ogólnopolskiego konkursu.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Bunia

    Brawo!!!! Młodzi ludzie, którzy potrafią pięknie mówić - to zanikająca umiejętność. Wszystkim serdecznie gratuluję.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.