Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka prowadzi dziś akcję "Bezpieczny Pieszy"

 • Dodano: 2021-11-04 11:15

Policjanci z rudzkiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi skupiają się na ujawnianiu i rejestracji wykroczeń popełnianych przez pieszych, ale również i kierujących, którzy będą zagrażać bezpieczeństwu pieszych. Dzisiejsze działania to kontynuacja akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach Rudy Śląskiej.

Akcja "Bezpieczny pieszy" w Rudzie Śląskiej

Punktualnie o 6.00 rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Rejonem akcji objęto miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Z policyjnej analizy wynika, że wciąż na drogach Rudy Śląskiej dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też, policjanci dbający o bezpieczeństwo na rudzkich drogach apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle, pokonywanie przejść dla pieszych również na czerwonym świetle, nie ustępowanie pierwszeństw pieszych i omijanie pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, czy wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych to wykroczenia, które najczęściej są popełniane przez uczestników ruchu drogowego

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mobilna

  kierowcom powinno się zabierać pojazd gdy nie ustąpi pierwszeństwa pieszym

 • muchozol

  Inteligentna inaczej.

 • Mobilna?

  A pieszy powinien dostać chłostę przed wejściem na jezdnie. Może by sie nauczył w końcu że należy się zatrzymać przed pasami, rozejrzeć i upewnić że można bezpiecznie przejść

 • Kierowca/Rowerzysta/Pieszy

  Ta, już to widze jak się skupiają na wykroczeniach popełnionych przez pieszych. Może jak wysokości mandatów dla pieszych i kierowców będą wyrównane to może sie coś zmieni. Pieszy na czerwonyn świetle = 50zł, a kierowca 300-500.

  • Kierowca/Rowerzysta/Pieszy
   2021-11-04 13:29
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.