Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

„Szybki parking”, albo też kiss&ride, przy Szkole Podstawowej nr 18 już działa!

 • Dodano: 2019-08-30 12:15

„Szybki parking”, albo też kiss&ride, przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej już działa. Stosowne oznakowanie wprowadzono w tym tygodniu.


- Mając na uwadze problemy z ilością miejsc parkingowych i kierując się dobrem mieszkańców pobliskiego osiedla, ograniczenie to działa od poniedziałku do piątku. W godzinach 7-9 będzie można parkować w tym miejscu maksymalnie przez 10 minut – informuje radny Rafał Wypior, pomysłodawca realizacji idei kiss&ride.

Przypomnijmy, że “szybki parking” został wprowadzony po interpelacji radnego Rafała Wypiora, który we wspomnianym dokumencie zaznaczył:


 - Stworzenie miejsc K&R przy SP18 pozwoli rodzicom dzieci na bezpieczne pożegnanie swoich pociech w samochodzie, a usytuowanie tych miejsc daje pewność, że dziecko dotrze do szkoły bezpiecznie. Wprowadzenie tego rozwiązania powinno znacznie poprawić organizację ruchu pod szkołą, która z każdym dniem i większą ilością samochodów staje się trudniejsza.


Przypomnijmy, że w październiku 2017 roku, w odpowiedzi na prośby i interwencje rodziców, którzy narzekali na brak parkingu, przed Szkołą Podstawową nr 20 w Kochłowicach wyznaczono zatoczkę do kilkuminutowego postoju. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rodzic

  Europejskie miasta zakazują podwożenia dzieci a w Rudzie jak zwykle pod prąd :) a później będzie wielkie zdziwienie że dzieci otyłe...

 • Rodzic

  10 minut to moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Jeśli każdy będzie chciał zawieźć swoje dziecko na 8.00 i każdy zostawi swoje auto na 10 minut, to po minucie nie będzie tam już ani jednego wolnego miejsca. Jak sama nazwa wskazuje " pocałuj i jedź" powinno być tak, że kierowca podjeżdża, dziecko wysiada, robi pa pa i kierowca odjeżdża, aby zwolnić miejsce następnemu podjeżdzającemu. Zresztą, co to za czasy, kiedy dziecko nie może samo pojść do szkoły, tylko trzeba go wozić. Rozpusta od najmłodszych lat!

 • giekar

  Trudno o taką opcję, musimy się najpierw nauczyć park and ride, to kiedy w Chebziu ? Tam brakuje miejsc.

 • Ola

  Powinno być przez 10 sekund.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.