Wiadomości z Rudy Śląskiej

„Szybki parking”, albo też kiss&ride, przy Szkole Podstawowej nr 18 już działa!

 • Dodano: 2019-08-30 12:15

„Szybki parking”, albo też kiss&ride, przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej już działa. Stosowne oznakowanie wprowadzono w tym tygodniu.


- Mając na uwadze problemy z ilością miejsc parkingowych i kierując się dobrem mieszkańców pobliskiego osiedla, ograniczenie to działa od poniedziałku do piątku. W godzinach 7-9 będzie można parkować w tym miejscu maksymalnie przez 10 minut – informuje radny Rafał Wypior, pomysłodawca realizacji idei kiss&ride.

Przypomnijmy, że “szybki parking” został wprowadzony po interpelacji radnego Rafała Wypiora, który we wspomnianym dokumencie zaznaczył:


 - Stworzenie miejsc K&R przy SP18 pozwoli rodzicom dzieci na bezpieczne pożegnanie swoich pociech w samochodzie, a usytuowanie tych miejsc daje pewność, że dziecko dotrze do szkoły bezpiecznie. Wprowadzenie tego rozwiązania powinno znacznie poprawić organizację ruchu pod szkołą, która z każdym dniem i większą ilością samochodów staje się trudniejsza.


Przypomnijmy, że w październiku 2017 roku, w odpowiedzi na prośby i interwencje rodziców, którzy narzekali na brak parkingu, przed Szkołą Podstawową nr 20 w Kochłowicach wyznaczono zatoczkę do kilkuminutowego postoju. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Rodzic

  Europejskie miasta zakazują podwożenia dzieci a w Rudzie jak zwykle pod prąd :) a później będzie wielkie zdziwienie że dzieci otyłe...

 • Rodzic

  10 minut to moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Jeśli każdy będzie chciał zawieźć swoje dziecko na 8.00 i każdy zostawi swoje auto na 10 minut, to po minucie nie będzie tam już ani jednego wolnego miejsca. Jak sama nazwa wskazuje " pocałuj i jedź" powinno być tak, że kierowca podjeżdża, dziecko wysiada, robi pa pa i kierowca odjeżdża, aby zwolnić miejsce następnemu podjeżdzającemu. Zresztą, co to za czasy, kiedy dziecko nie może samo pojść do szkoły, tylko trzeba go wozić. Rozpusta od najmłodszych lat!

 • giekar

  Trudno o taką opcję, musimy się najpierw nauczyć park and ride, to kiedy w Chebziu ? Tam brakuje miejsc.

 • Ola

  Powinno być przez 10 sekund.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również